فرمانده سپاه استان قزوین: دشمن را در خاکریز خودشان گرفتار می کنیم – قزوین نیوز – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین ، عصر امروز در مراسمی با حضور سردار سرتیپ رستمعلی رفیعی فرمانده سپاه استان قزوین، سردار هاشم آذربایجانی از همرزمان شهید سلیمانی و ابوالحسن کبیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد. استاندار قزوین در سالن اجتماعات شهید سپهبد قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی. کتاب لبخند ماه که زندگینامه شهید الیاس چگینی شهید مدافع حرم است رونمایی شد.

فرمانده انتظامی استان صاحب الامر(عج) قزوین در مراسم رونمایی از آن گفت: امروز میهمان واژه ها و واژه هایی هستیم که در کتاب لبخند ماه تایپ شده است، اما توصیفات این کتاب نمی تواند همه ویژگی های این کتاب را بیان کند. شهید الیاس چگینی پس از هنرمندان، نویسندگان و مردم انتظار داریم آثار دیگری با محوریت شخصیت شهید چگینی خلق کنند.

رفیعی آتانی افزود: ما در توصیف زندگی شهدای حرم احساساتی نمی شویم و هرگز از فردی صحبت نمی کنیم، بلکه از حقیقت روشنی صحبت می کنیم که اقدام موفق و ماندگاری را در مقابل همه دنیا به ارمغان آورده است. شهدای مدافع حرم دو بار هجرت کرده اند و به همین دلیل دو بار از خداوند اجر می گیرند چرا که این شهدا بر عواطف جوانی و عواطف خانوادگی غلبه کرده اند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم با غلبه بر خواسته های نفسانی خود برای دفاع از کل انقلاب اسلامی به سوریه رفتند تا به وظیفه بزرگتری که همان دفاع از حرم بود، عمل کنند. از اهل بیت علیهم السلام. اگر شهدای مدافع حرم نبودند باید در کرمانشاه و همدان صف می کشیدیم و می جنگیدیم.

فرمانده سپاه ناحیه قزوین با بیان اینکه رهبر فرزانه، زمان شناس و کارشناس دشمن ما نقشه دشمن را به خوبی می شناخت، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب میدان جنگ را از ایران عزیزمان گرفته اند. رهبری که استراتژیک ترین عبارت تاریخی را برای دفاع از ایران دارد و این عبارت تاریخی این است که می فرماید: «راهبرد ما، راهبرد اول ضربه زدن به دشمن است.

رفیعی آتانی افزود: ما بر اساس احساسات وارد سوریه و غرب آسیا نشدیم، بلکه میدان نبرد را رصد می کنیم و حتی میدان نبرد را تعیین می کنیم و به سمت دشمن می رویم و او را در خاکریز خودش گرفتار می کنیم. برای دفاع از حرم، دشمنان را بیرون می کنیم و آسایش و آرامش را از آنها می گیریم.

وی ادامه داد: تکریم شهدای مدافع حرم باید بر اساس عملکرد، موفقیت ها و پیروزی های این شهدا محاسبه شود و اقدامات شهدا بر اساس آنچه به کشور و انقلاب عرضه کرده اند محاسبه شود.

رفیعی آتانی ادامه داد: آمریکایی ها برای خروج به غرب آسیا، عراق و سوریه نیامدند و اگر هم مجبور به خروج بودند، دو جنگ ویرانگر را به عراق تحمیل نمی کردند. در سال 1390 رئیس جمهور جاهل آمریکا گفت 3 روز دیگر ماجرای سوریه را تمام می کنیم، اما میدان محاسباتی دشمن را به هم ریختیم و امروز 11 سال از آن تاریخ می گذرد و سوریه همچنان پابرجاست.

انتهای پیام/