هواپیماهای اف 16 ترکیه در تله رادار یونان سقوط کردند

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، رسانه های یونانی گزارش دادند که جنگنده های ترکیه بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی به حریم هوایی یونان در دریای اژه حمله کردند.

روزنامه «کاتیمرینی» به نقل از وزارت دفاع یونان گزارش داد که دو فروند جنگنده اف 16 ترکیه بر فراز سه جزیره این کشور از جمله «خیوس» و «انووسوس» پس از نقض حریم هوایی یونان به پرواز درآمدند.

بر اساس این گزارش، این جنگنده ها در این ماموریت در ارتفاع 25 تا 28 هزار پایی به پرواز درآمدند و پس از شناسایی و رهگیری توسط سامانه های راداری و جنگنده های یونانی که طبق قوانین بین المللی انجام شد، منطقه را ترک کردند.

ترکیه و یونان در زمینه‌های اکتشاف انرژی، نظامی‌سازی برخی جزایر دریای اژه و پناهجویان تفاوت‌هایی دارند. ترکیه و یونان نیز از نزدیک شاهد تقویت نظامی یکدیگر هستند. دولت ترکیه یونان را به استقرار سلاح در جزایر دریای اژه متهم کرده است.

مجله فوربس اخیراً به نقل از ژنرال عابدین اونال، فرمانده بازنشسته نیروی هوایی ترکیه، نوشته است که اگر طرح ترکیه برای نوسازی جنگنده های اف-16 شکست بخورد و یونان به برنامه های خود عمل کند، طرف یونانی از نظر هواپیماهای جنگی در سال 2025 خواهد بود. مزیت خواهد داشت. بنابراین، طرح ترکیه برای خرید 40 فروند هواپیمای F-16 Block و ارتقاء ناوگان 80 جنگنده F-16 حیاتی است.جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید