افتتاحیه نمایشگاه «اثر خودش»/ نیروند: جنگ شناختی جنگی است که در حوزه افکار، باورها و هنجارهای مردم عمل می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایشگاه پوسترهای محمدحسین نیرومند با عنوان «کار خودش» دیروز دوشنبه 10 بهمن ماه با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، محمدحسین نیرومند هنرمند برگزار شد. طراح و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور سینمایی و هنری، حسین عصمتی و جمعی از هنرمندان، در نگارخانه هنر افتتاح شد.


پوستر نمایشگاه “کار خودش”

محمدحسین نیرومند، هنرمند، طراح و کاریکاتوریست درباره نمایشگاه «کار خودم» گفت: حقیقت این است که در سال جدید کارکردهای اجرایی زیادی داشتم و احساس می کردم این وظایف مانعی برای کار من نیست و علاوه بر این، اتفاقات و اختلالات اخیر من را ملزم کرد که وقت بگذارم و پوسترهای این نمایشگاه را طراحی کنم.

وی گفت: 70 اثر من مربوط به اغتشاشات اخیر بود که 45 اثر در این نمایشگاه به نمایش درآمد.

نیرومند در خصوص اینکه آیا موضوع این نمایشگاه نیز به جنگ نرم می پردازد، گفت: این آثار بررسی جنگ شناختی و ادراکی است که در 70 روز گذشته در قالب ناآرامی و آشوب کشور را هجوم آورده است. جنگ شناختی جنگی است که در حیطه افکار، اعتقادات و هنجارهای مردم کار می کند و در واقع این موضوع بر اساس رسانه های فریبنده ای است که به شکلی موذیانه آن افکار را تغییر می دهد و به همین دلیل ژانر آن آثار در حوزه نیست. از جنگ نرم و در مورد جنگ است. اشاره به شناخت دارند.

وی درباره عنوان نمایشگاه نیز گفت: همه این آثار به صورت دیجیتالی ساخته شده اند و عنوان «کار خودم» برایم جالب بود زیرا در فضای مجازی بسیار محبوب شده بود و نقد جدی درباره آن داشتم.

نمایشگاه پوستر «کار خوانشونه» از 11 تا 26 بهمن ماه از 9 تا 18 در نگارخانه ابوالفضل حوزه هنری برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از آن بازدید کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید