بایدن: جنگنده اف 16 را به اوکراین نمی دهیم

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا صبح سه شنبه مخالفت خود را با ارسال جنگنده های اف 16 به اوکراین اعلام کرد.

بایدن طی گفتگوی کوتاهی با خبرنگاران در محوطه کاخ سفید، در پاسخ به پرسش‌هایی درباره برنامه‌هایی برای کمک‌های نظامی بیشتر به کیف، گفت که ایالات متحده به اوکراین جت‌های جنگنده F-16 ارائه نخواهد کرد.

به گزارش رسانه های آمریکایی، وی همچنین در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر احتمال سفر رئیس جمهور آمریکا به لهستان در روزهای نزدیک به سالگرد آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، توضیح داد که این سفر انجام خواهد شد اما انجام نمی شود. زمان دقیق را بدانید

هفته گذشته بود که دولت آمریکا پس از بحث های فراوان اعلام کرد که 31 تانک آبرامز ام 1 را به اوکراین خواهد فرستاد. این امر در توافق با دولت آلمان برای ارسال همزمان تانک های “لئوپارد 2” به کیف انجام شد.

پس از این اعلامیه ها بود که مقامات کیف در تداوم اغراق های غرب برای جنگ با روسیه، خواستار تامین جنگنده، خودروهای زرهی و تانک بیشتر به اوکراین شدند.

نیروی هوایی اوکراین ناوگانی از جنگنده های قدیمی دارد که بیش از 31 سال پیش از خط مونتاژ خارج شدند. این هواپیماهای جنگی برای رهگیری و حمله به مواضع روسیه استفاده می شوند.

با این حال اولاف شولتز، نخست وزیر آلمان، از تشدید تنش ها بین غرب و روسیه ابراز نگرانی کرد و تاکید کرد که این کشور هرگز جنگنده به اوکراین نخواهد داد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید