باردهی 16 تن بوته گردو چگونه پیش می رود؟

سرمایه گذاری در احداث باغ گردو علاوه بر صرف هزینه کمتر، سرمایه اولیه را تضمین می کند و کشاورز می تواند به سود بسیار بالایی دست یابد.

سرمایه گذاری مطمئن

قبل از توضیح سرمایه گذاری برای احداث باغ گردو، بهتر است اطلاعات مفیدی در مورد موضوع اصلی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به دست آورید تا پیشینه مناسبی در این زمینه داشته باشید. برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، به ویژه بخش خشکبار، باید موارد زیر را بدانید:

  • سرمایه گذاری سودآور محسوب می شود.
  • این یک سرمایه گذاری بلندمدت است و شما می توانید حداقل تا 100 سال از آن درآمد زیادی کسب کنید.
  • نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد مخصوصا اگر زمین زراعی دارید فقط با تامین سرمایه و اطلاع از قیمت خرید بهترین نهال گردو و صرف هزینه برای زیرسازی باغ می توانید به راحتی باغ گردو بسازید.
  • پس از حدود 6-7 سال، سرمایه گذاری شما تبدیل به یک سرمایه گذاری غیرفعال می شود زیرا در طول سال فعالیت زیادی انجام نخواهید داد. فقط با بررسی و مدیریت روال‌های کشاورزی، می‌توانید بسته به وسعت زمین و تعداد نهال‌های کاشته شده درآمد زیادی کسب کنید.

سرمایه گذاری بدون ریسک

افرادی که سرمایه خود را در بانک نگه می دارند مطمئناً ریسک پذیر نیستند. حاضرند قسمت کوچکی از سرمایه خود را دریافت کنند اما در بورس سرمایه گذاری نکنند، دلار بخرند و بسازند. چون به دلیل تلاطم از آینده بازار خبر ندارند و می خواهند سرمایه شان ثابت بماند اما از دست نرود.

احداث باغات گردو در تمامی مناطق

اکثر مردم فکر می کنند که نمی توان باغ گردو را در مناطقی با ارتفاع صفر یا در مناطق کوهستانی در ارتفاع 3000 متری ساخت، اما حق دارند. در گذشته درختان بومی و دانه ای که در مناطق خشک و خشک و یا در مناطق کوهستانی رشد می کردند، سیستم دفاعی قوی نداشتند و در برابر حملات هوا و آفات مقاومتی از خود نشان نمی دادند. باید گفت که انواع نهال هایی وجود دارد که می توان در این مناطق کشت کرد. برای خرید باید به یکی از بهترین مهدهای کشور (bartarnahal.ir) که دارای مجوز است مراجعه کنید.

نهال گردو اصلاح شده با ژنوتیپ

یکی از اصلی ترین مسائلی که اکثر درختان گردو از آن شکایت دارند، ارتفاع درخت گردو است. ارتفاع برخی از درختان گردو به 30-40 متر می رسد که نگهداری و نگهداری آنها را برای باغداران بسیار سخت می کند.

موضوع دیگری که برای باغداران گردو وجود دارد، مدت زمانی است که باغدار باید منتظر بمانند تا درختان گردو به میوه دهی بپردازند. در گذشته دوره باردهی به 12 سال می رسید که کشاورزان را برای شروع به ثمر رساندن درختان به مدت بسیار طولانی در انتظار می گذاشت و شور و شوق کشاورزان را برای احداث باغات گردو کاهش می داد.

باردهی 16 تن بوته گردو چگونه پیش می رود؟

راه حل مناسب برای رفع مشکلات باغداران آجیل

ارقام اصلاح شده ژنوتیپ و نهال متعلق به ارقام پایه کوتاه بوده و رسیدگی به آنها توسط کشاورزان بسیار آسان خواهد بود زیرا حداکثر ارتفاع آنها به 4-5 متر می رسد. البته نباید فراموش کرد که به دلیل کوچک بودن این درختان فاصله کاشت آنها به 5-6 متر کاهش می یابد. به این ترتیب در یک هکتار زمین 280 تا 300 اصله درخت گردو قابل کاشت است. ضمناً در مورد بهره وری درختان ژنوتیپ شده و اصلاح شده باید گفت که این درخت 2-1 سال پس از کاشت شروع به باردهی می کند و در عرض 7-6 سال به باردهی کامل می رسد.

ژنوتیپ پالیز و نهال های اصلاح شده انواع مختلفی دارند و در مناطق گرمسیری صفر ارتفاع و مناطق سردسیر کوهستانی بالای 3000 متر به راحتی قابل کشت هستند و عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. در واقع می توان گفت یکی از ویژگی های گیاه گردو ژنوتیپ شده و اصلاح شده این است که محدودیت ارتفاعی برای کاشت ندارند. مهمترین ارقام نهال ژنوتیپ عبارتند از:

  • گیاه گردو پالیز ژنوتیپ تیپ 9
  • گیاهان گردو پیوندی فرنور
  • نهال گردو ژنوتیپ برتر
  • نهال گردو چندلر

باردهی 16 تن بوته گردو چگونه پیش می رود؟

گردو پالیز تیپ 9 ژنوتیپ (ویژه نهلستان)

این رقم اصلاح شده یک نژاد کانادایی است که یکی از گونه های دیرگل گردو محسوب می شود. به طوری که از برج دوم گل می دهد و از سرمای بهاری در امان است. آجیل ژنوتیپ پالیز از سال اول کاشت شروع به باردهی می کند و در سال چهارم و پنجم به بلوغ اقتصادی می رسد. حداکثر عملکرد این رقم از سال هشتم اتفاق می افتد به طوری که در سال هشتم به حداکثر عملکرد 16 تن خشکبار در هکتار می رسد. این حداکثر عملکرد یک دانه در هکتار است. از دیگر مزایای این رقم کوتاه بودن گردو و نیمه کاغذی بودن گردو است.

آخرین کلمه

با توجه به موارد ذکر شده مشخص می شود که دست باغداران برای احداث باغ گردو کاملا باز است. آنها می توانند با توجه به شرایط منطقه ای خود با کارشناسان و مهندسان کشاورزی مشورت کنند و انتخابی کاملا درست و هوشمندانه داشته باشند، البته مهم ترین گزینه قبل از مشورت با مهندسان کشاورزی، انتخاب نهالستان های مورد تایید است.

این نهالستان ها مانند: توپره نهال کلیه مشاوره ها و خدمات خود را به کشاورزان رایگان ارائه می دهند و در اکثر شهرک ها نمایندگی دارند. مثل شبستان در تهران، شبستان تبریز و …. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود به لینک زیر مراجعه کنید.

مخاطب:

09144501008

09144501007