هدف از سفر بلینکن به سرزمین های اشغالی، سرپوش گذاشتن بر جنایات اشغالگران است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهاب، عبداللطیف القنوو سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هدف از سفر آنتونی بلینکن به سرزمین های اشغالی را حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از رژیم صهیونیستی دانست. پوششی برای اجرای سیاست های جنایتکارانه و تضییع حقوق ملت، عتبات عالیات و اسیران فلسطین.

بر اساس این گزارش، سخنگوی حماس همچنین نسبت به ادامه تشدید تنش توسط صهیونیست ها و شهرک نشینان علیه ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین و پیامدهای آن برای منطقه هشدار داد.

توجه داشته باشید که آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه وارد سرزمین های اشغالی شد.

این اولین سفر رسمی بلینکن به سرزمین های اشغالی پس از تشکیل دولت راست افراطی رژیم صهیونیستی در زمان نخست وزیری بنیامین نتانیاهو است.

روزنامه هاآرتص گزارش داد که بلینکن روز دوشنبه با بنیامین نتانیاهو، اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل و الی کوهن همتای صهیونیست خود دیدار خواهد کرد.

وی در ادامه سفر روز سه شنبه به کرانه باختری رود اردن سفر کرده و با محمود عباس رئیس سازمان خودگردان دیدار خواهد کرد.

سفر وزیر امور خارجه آمریکا به سرزمین های اشغالی در سایه تشدید تنش در کرانه باختری و احتمال وقوع انفجار در منطقه صورت گرفت.

منابع عبری اعلام کردند که محور اصلی سفر بلینکن به منطقه از جمله فلسطین اشغالی، ایران، عادی سازی روابط با عربستان سعودی و موضوع فلسطین خواهد بود.

این در حالی است که همزمان با این حادثه صدها نفر در محله بروکلین نیویورک در محکومیت حمله وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی که منجر به کشته شدن 10 نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر شد، تظاهرات کردند.