روسیه. تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی در سوریه غیرقانونی است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: در اصل، روسیه قصد همکاری با تیم تحقیقات و شناسایی سازمان منع سلاح های شیمیایی (IIT) را ندارد که در مورد حادثه در سال 1390 در این کشور کار می کنند. شهر دوما سوریه، زیرا “مسکو این سازمان را غیرقانونی می داند”.

وزارت امور خارجه سوریه افزود: با توجه به ادعاهای مندرج در گزارش ادعایی مبنی بر اینکه ما هیچ اطلاعاتی که بتواند از گزارش‌های روسیه در مورد استفاده از سلاح شیمیایی حمایت کند، به IIT ارائه نکرده‌ایم، روسیه نیز مانند تعدادی از دولت‌های دیگر آن را مورد توجه قرار داد. نامشروع است و همانطور که مکرراً بیان شده است، بر اساس ملاحظات اولیه قصد همکاری با آن را ندارد.»

موسوم به «تیم تحقیق و شناسایی» سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) وی اخیراً گزارشی درباره حادثه ادعایی استفاده از کلر در دوما در آوریل 2018 منتشر کرده است که در آن وزارت خارجه سوریه خاطرنشان می کند که این گزارش فاقد شواهد علمی و عینی است و هیچ فرد عاقل یا متخصصی نمی تواند به چنین نتایج گمراه کننده ای برسد..

بیانیه دولت سوریه در مورد گزارش مذکور حاکی از آن است که نویسندگان این گزارش از مشاهدات عینی احزاب دولتی، کارشناسان، دانشگاهیان و بازرسان سابق سازمان منع تسلیحات شیمیایی که به تخصص و تخصص خود شهرت دارند، چشم پوشی کرده اند. دانش.

وزارت خارجه سوریه افزود: این گزارش گمراه کننده سوریه را شگفت زده نکرد و بار دیگر صحت موضع این کشور را در قبال گزارش های سازمان منع تسلیحات شیمیایی که فاقد اعتبار بود، ثابت می کند.

روسیه 24 روز فرصت دارد تا اتحادیه شطرنج اروپا را ترک کند

نامه زلنسکی به مکرون؛ روسیه نباید در المپیک پاریس حضور داشته باشد