پلیس فنلاند: اجازه هتک حرمت به قرآن را نمی دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از واکنش های منفی گسترده جهانی به اقدام سیاستمداران سوئدی، هلندی و دانمارکی در هتک حرمت به قرآن کریم در ملاء عام، پلیس فنلاند رویکرد خود را برای جلوگیری از تکرار این اقدام شنیع اعلام کرد. و قانون ضد اسلامی

هیئت پلیس ملی فنلاند شامگاه دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروی پلیس این کشور اجازه سوزاندن قرآن در ملاء عام را نخواهد داد.

به گزارش وب سایت “Olei”، در این بیانیه که برای خبرگزاری فنلاند “STT” ارسال شده، آمده است: “قوانین فنلاند تصریح می کنند که نقض صلح و آرامش مذهبی و مذهبی جرم قابل مجازات است.”

پلیس فنلاند خاطرنشان کرد: سوزاندن یا هتک حرمت متون مذهبی در ملاء عام مصداق این جنایت است و مجازات خواهد شد.

نظرسنجی وب سایت Olei همچنین نشان می دهد که اکثریت قانونگذاران فنلاند خواهان باقی ماندن قانون این کشور در مورد حرمت ادیان هستند که شش ماه زندان برای توهین به مقدسات در نظر گرفته است.

پس از انتشار بیانیه پلیس فنلاند، «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از این اظهارات استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد که سایر کشورها نیز از این موضوع پیروی کنند.

کالین صبح سه شنبه در صفحه توییتر وی با انتشار خبر بیانیه پلیس فنلاند نوشت: فنلاند اعلام کرده است که اجازه آتش زدن قرآن را نمی دهد. ما از این تصمیم معقول استقبال می کنیم و امیدواریم که نمونه ای برای سایر کشورها باشد.»

پیشتر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به امکان ارزیابی درخواست عضویت فنلاند در ناتو مستقل از سوئد گفته بود که آنکارا با هلسینکی مشکلات کمتری دارد. (جزئیات بیشتر)

دو روز پس از هتک حرمت به قرآن کریم در سوئد که پیش از این نیز سابقه داشت، این هتک حرمت در هلند نیز تکرار شد و اخیراً این هتک حرمت در دانمارک صورت گرفت. این اقدام با واکنش شدید ترکیه و احضار سفرای کشورهای مذکور همراه شد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید