اوکراین به 105 پهپاد جاسوسی «وکتور» مجهز خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فارس، منابع رسانه ای روز دوشنبه گزارش دادند که وزارت دفاع اوکراین در بحبوحه جنگ با روسیه 105 فروند پهپاد تجسسی به شرکت آلمانی «کوانتوم سیستمز» سفارش داده است.

به گفته منابع خبری، دولت آلمان در نظر دارد به این ترتیب بودجه اوکراین را تامین کند. این دومین سفارش پهپادهای “وکتور” از اوکراین است. اولین سفارش در اوت 2022 انجام شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اخیرا گفته است که اتحادیه اروپا و ناتو ده ها میلیارد دلار سلاح به اوکراین ارسال کرده اند. وی گفت: ما می دانیم که اروپا، ناتو و آمریکا ده ها میلیارد دلار سلاح به اوکراین داده اند، اما ارسال سلاح به اوکراین اساساً نمی تواند چیزی را تغییر دهد.

بر اساس این منبع اطلاعاتی، این شرکت آلمانی قصد دارد یک مرکز آموزشی و خدماتی برای اپراتورهای پهپاد در اوکراین افتتاح کند. وکتور یک پهپاد بال ثابت با قابلیت برخاست و فرود عمودی است. این پهپاد دارای دوربین معمولی و مادون قرمز است و داده ها را از طریق یک شبکه رمزگذاری شده منتقل می کند. راه اندازی این پهپاد قبل از پرواز فقط 2 دقیقه طول می کشد.

این در حالی است که رئیس جمهور روسیه اخیراً در دیدار با ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار بلگورود، وضعیت یگان های پدافند هوایی روسیه را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

در این دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره تولید انبوه موشک برای پدافند هوایی این کشور بحث و تبادل نظر کرد. پوتین گفت: آمریکا موشک های پاتریوت تولید می کند اما سه برابر موشک های مشابه در کشور ما تولید می شود. در مورد موشک های دفاع هوایی، تولید روسیه با کل تولید جهانی قابل مقایسه است. علاوه بر این، سامانه‌های دفاع موشکی ما پیشرفته و قابل اعتماد هستند.»جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید