دیدار وزیر امور خارجه کشورمان از مجروحان حمله به سفارت جمهوری آذربایجان – اخبار غرب آسیا – اخبار بین الملل تسنیم

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر جمعه از مجروحان حمله به سفارت جمهوری آذربایجان که در بیمارستان شهدای تجریش بستری هستند عیادت کرد. و جویای حال عمومی آنها شد.

امیر عبداللهیان در ادامه درباره این حادثه گفت: از ابتدای این حادثه آقای رئیسی دستور پیگیری قضایی و قانونی این حادثه را دادند تا پیگیری های امنیتی برای برخورد با متجاوز انجام شود. خوشبختانه فرد متجاوز در همان دقایق اولیه دستگیر و بازجویی ها انجام شد.

وی افزود: امروز با همکارم آقای جیحون بایراموف (وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان) تلفنی صحبت کردم. توافق کردیم که آقای سفیر به تهران برگردد تا هر دو طرف از این مرحله عبور کنند. همچنین سرویس های امنیتی ما امروز گفتگو کردند. آنها آخرین یافته ها و انگیزه مهاجم را منتشر کردند. متجاوز فقط یک انگیزه شخصی داشت که به وضعیت همسرش اشاره دارد. اما به گفته دستگاه امنیتی، نحوه عملیات حاکی از آن است که این اقدام تروریستی نبوده، بلکه یک اقدام خودخواسته بوده است.

توضیح رئیس بیمارستان تجریش درباره روند درمان مجروحان حمله به سفارت جمهوری آذربایجان

علمداری رئیس بیمارستان شهدای تجریش درباره روند رسیدگی به مجروحان حادثه حمله به سفارت جمهوری آذربایجان گفت: از ابتدای حادثه تمامی اساتید برجسته جراحی، بیهوشی و جراحی فک به سفارت جمهوری آذربایجان مراجعه کردند. بیمارستان . اولین بیمار که در بیمارستان بستری است تحت عمل جراحی ارتوپدی قرار گرفته و حالش خوب است. بیمار دوم یک گلوله از کتفش برداشته و عمل جراحی فک و صورتش در حال انجام است.

توضیحات سفیر جمهوری آذربایجان در تهران

سفیر جمهوری آذربایجان نیز در نشست خبری درباره این حادثه گفت: متأسفانه امروز حمله ای به سفارت صورت گرفت و متأسفانه یک دیپلمات جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر مجروح شدند. به گفته پزشکان حال یکی از کارمندان خوب و دیگری تحت عمل جراحی قرار گرفته است. انشالله گزارش نهایی بعد از جراحی داده خواهد شد. امیدواریم این حوادث توسط ایران پیگیری شود و همه عوامل این حادثه شناسایی شوند. ما این حوادث را حوادث تروریستی اعلام می کنیم. از سفر وزیر امور خارجه ایران تشکر می کنم. انتظار داریم پزشکان توجه بیشتری به سلامت مصدومان داشته باشند. منتظر دلایل این حادثه هستیم.

انتهای پیام/