عمق تاریخی روابط ایران با کشور مسلمان آذربایجان مثال زدنی است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی روز جمعه با صدور بیانیه ای حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کرد.

در بیانیه استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اشتراکات مذهبی، تاریخی و فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان آمده است: بدون شک عمق تاریخی روابط دو کشور مسلمین و برادران مثال زدنی است. .

در این بیانیه آمده است: بدیهی است هرگونه تلاش برای نفوذ در روابط دو کشور گامی در راستای منافع دشمنان مشترک دو کشور برادر بوده و محکوم است.

در بیانیه استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تاکید همیشگی مقامات ارشد ایران و جمهوری آذربایجان بر لزوم تعمیق و گسترش روابط دوجانبه، آمده است: تحقق این امر موجب نگرانی و ناراحتی مردم ایران می شود. دشمنان جهان تشیع هستند و به زعم خود از همه امکاناتی که در اختیار دارند برای جلوگیری از این امر استفاده می کنند.

در این بیانیه با اشاره به ابراز تاسف مقامات ارشد کشورمان از این حادثه تلخ و گفتگوی وزیر امور خارجه ایران با جمهوری آذربایجان، آمده است: وقوع این حادثه ما را شوکه کرد. همچنین.

استاندار آذربایجان شرقی در بیانیه ای با اشاره به انگیزه شخصی ضارب، ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی این حادثه دلخراش، برای مجروحان آرزوی سلامتی کرد.