وابستگی به مدارس غیردولتی برای نظام آموزشی خوب نیست – خبر قزوین – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم قزوینلطف الله سیاهکلی عصر امروز در نشست مشترک مدیران و موسسان مراکز آموزشی غیردولتی استان قزوین که در سالن همایش های کتابخانه یادگار امام (ره) محمدیه برگزار شد، گفت: انتقال واحدهای آموزشی. زمین به بزرگترین معضل مدیران و موسسان مدارس غیردولتی تبدیل شده است که در این زمینه اداره کل راه و شهرسازی باید پاسخگوی درخواست های مدیریت مدرسه باشد.

وی افزود: انتظار اداره کل راه و شهرسازی این است که زمین آموزشی را به سرعت در اختیار موسسان مدارس غیردولتی قرار دهد. زیرا مدارس غیردولتی خدماتی با کیفیت مشابه و حتی بالاتر از مدارس دولتی ارائه می دهند و حق زمین برای اهداف آموزشی را دارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هزینه حامل های انرژی (آب، برق و گاز) باید با تعرفه مدارس مدارس غیردولتی به ویژه مدارس هیئت مدیره و غیرانتفاعی محاسبه شود. این روش باید اصلاح شود و هزینه اضافی دریافت شود. باید به این مدارس بازگردانده شود.

سیاهکلی ادامه داد: تمامی قوانین شرکت آب و فاضلاب و اداره نیرو با هدف کاهش هزینه های مصرف آب باید شامل مدارس غیردولتی شود و نمی توان با استدلال به درآمد این مدارس از حقوق قانونی خود محروم کرد.

نایب رئیس فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس با انتقاد از موضوع تمرکززدایی مدارس غیردولتی گفت: تمرکززدایی از مدارس غیردولتی به ویژه مدارس غیرانتفاعی به صلاح نظام آموزشی ما نیست. . زیرا این نوع کارها از آموزش های فوق برنامه در این مدارس جلوگیری می کند و کیفیت آموزشی آنها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش چند برابری اجاره بهای مدارس غیردولتی، دولت باید به وضعیت این نوع مدارس فکر کند و فضاهای آموزشی مازاد آن را با اجاره کمتر در اختیار موسسان این مدارس قرار دهد.

واگذاری زمین آموزشی به مدارس ناموفق بوده است

در این جلسه رئیس اداره آموزش و فرهنگ مشارکت های مردمی استان قزوین با اشاره به ضوابط واگذاری زمین آموزشی گفت: علیرغم پیگیری های انجام شده برای واگذاری زمین آموزشی به مدارس و سازمان های مردم نهاد. مراکز آموزشی اداره کل راه و شهرسازی متاسفانه تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

قاسم ابراهیم زاده با اشاره به تحصیل حدود 25 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی استان قزوین افزود: بنابراین حدود 10 درصد دانش آموزان استان قزوین در این مدارس تحصیل می کنند و به نسبت این جمعیت باید سرانه استاندارد فضای آموزشی. در اختیار مدارس غیردولتی قرار گیرد.

انتهای پیام/