نظر داوران خبره درباره صحنه جنجالی پرسپولیس و فولاد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس دومین شکست فصل خود را در هفته هفدهم لیگ برتر مقابل فولاد متحمل شد. در دقیقه 84 این دیدار شیخ دیاباته در محوطه جریمه توسط بازیکن حریف سرنگون شد. بدون پنالتی و بازی ادامه پیدا کرد.

با وجود اینکه بازیکنان و مشاوران پرسپولیس معتقد بودند در این صحنه خطای پنالتی رخ داده است، اما داور نه تنها اعتراض آنها را نادیده گرفت، بلکه به کاپیتان ارتش کارت زرد موفق نشان داد.

پس از این بازی چند داور کارشناس به این نکته اشاره کردند که خطای رخ داده در محوطه جریمه پنالتی بوده و داور حق را به پالیشنی ها نداده است.

ابراهیم میرزابیگی: مدافع فولاد بی پروا است و به شیخ دیاباته ضربه می زند و باید پنالتی به سود پرسپولیس اعلام می شد. البته آقای فنادی فر هم وقتی پنالتی اعلام می شود مردد می شود و بعد بازی را ادامه می دهد.

رضا کرمانشاهی: در این صحنه مدافع فولاد با لگد به پای شیخ دیاباته او را سرنگون کرد و به همین دلیل داور باید خطای غیر اجباری را به نفع پرسپولیس اعلام می کرد و چون در داخل محوطه جریمه است. ، این خطا باید پنالتی می شد.

تورج حقوردی: به نظر می رسد مدافع فولاد به پرسپولیس ضربه می زند و آن صحنه می توانست پنالتی باشد. حتی داور می خواست یک لحظه پنالتی را اعلام کند اما شک داشت.

حیدر سلیمانی: در حالی که شیخ دیابته وارد می شود و شوت می زند، بازیکن شماره 55 فولاد به زیر زانو او برخورد می کند و دلیل سقوط مهاجم پرسپولیس هم همین ضربه است. داور باید پنالتی اعلام می کرد اما تجمع بازیکنان آنقدر زیاد بود که صحنه را نمی دید.