خرید تجهیزات بیش از 121 میلیارد تومانی معاونت غذا و دارو – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، قباد محمدی بعدازظهر جمعه در دیدار با استاندار کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: با تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا در آزمایشگاه مرجع کرونا، پوشش کامل برنامه خودمراقبتی در سه خودمراقبتی محقق شد. برنامه های مراقبت فردی، سازمانی و اجتماعی کسب رتبه اول در گزارش اپیدمی بیماری های منتقله از آب در سال گذشته یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه سلامت است.

وی افزود: توسعه تخت های ویژه استان، توسعه خدمات پیوند مغز استخوان، کلیه و حلزون شنوایی، توسعه تخت های IPD مرکز آموزش امام رضا(ع)، بهره برداری از فاز دوم بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آباد غرب. توسعه مراکز آموزشی اورژانس آیت‌الله طالقانی و امام خمینی (ره) کرمانشاه و راه‌اندازی بخش سی‌تی‌اسکن در بیمارستان‌های اسلام‌آباد غرب و پاوه نیز از اقداماتی است که در سال‌های اخیر در حوزه درمان استان انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: خرید کالاهای سرمایه ای به ارزش 121 میلیارد و 700 میلیون تومان برای ارتقای خدمات درمانی در استان کرمانشاه توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی انجام شد.

محمدی گفت: میکروسکوپ جراحی مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره)، اسکنر 16 اسلایس برای بیمارستان گیلانگرب، دستگاه اکسیژن ساز 400 لیتری برای بیمارستان هرسین، چهار دستگاه اکسیژن ساز 600 لیتری و یک دستگاه اکسیژن ساز 200 لیتری با ظرفیت 25 تا کرایو. اکسیژن مایع از مهمترین تجهیزات بیمارستان های امام رضا (ع)، امام خمینی (ره)، ناجا، معاونت شاهنه و اسلام آباد غرب خریداری شد.

وی ادامه داد: اسکان بیش از 1600 دانشجوی متقاضی خوابگاه بر اساس سامانه اسکان خوابگاه های دانشجویی، اختصاص بیش از 15 میلیارد تومان وام دانشجویی به دانشجویان در 2 سال گذشته، برگزاری بیش از 200 اردوی جهادی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مناطق کوچک موجب شده است. مهمترین خدمات دانشگاه که در زمینه حمایت فرهنگی از دانشجویان ارائه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: افزایش 1401 دانشجویی نسبت به سال گذشته 11 درصد، انتخاب دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان مرکز اصلی منطقه به سه هدف کشور، اخذ مجوز راه اندازی مرکز بهداشت عالی. مجتمع آموزشی اسلام آباد غرب اخذ مجوز بورسیه رادیولوژی مداخله ای اخذ مدرک کارشناسی در رشته یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

محمدی خاطرنشان کرد: در حوزه پژوهش و فناوری نیز در دو سال متوالی رتبه اول پژوهشی را در بین دومین دانشگاه علوم پزشکی کشور کسب کرده است. 1160 مقاله در مجلات معتبر بین المللی، کسب رتبه سوم کشوری در زمینه پژوهش دانشجویی، کسب رتبه اول مترجم دانش در آخرین ارزیابی وزارت بهداشت و راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی مجهز به تجهیزات فناوری پیشرفته از جمله موفقیت ها و فعالیت های انجام شده در این زمینه.