اسپانیا: بهار امسال به اوکراین تانک اهدا خواهیم کرد

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، «مارگاریتا روبلز»، وزیر دفاع اسپانیا اعلام کرد که این کشور تانک های لئوپارد را در بهار به اوکراین می فرستد و تعداد این تانک ها هنوز مشخص نشده است.

وزیر دفاع اسپانیا افزود: اسپانیا با ارسال تانک لئوپارد 2 (برای کمک به اوکراین) مشارکت خواهد کرد. ما فقط در مورد ارسال تانک صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد آموزش و نگهداری خدمه صحبت می کنیم.

از سوی دیگر «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان، ارسال اولین محموله تانک های «لئوپارد» از این کشور به اوکراین حدود سه ماه زمان می برد.

این مقام ارشد آلمانی روز پنجشنبه اعلام کرد که تانک های آلمانی قبل از “پایان ماه مارس” به اوکراین تحویل داده می شود.

وزیر دفاع آلمان همچنین اعلام کرد که این وزارتخانه آموزش نظامیان اوکراینی را برای استفاده از این تانک ها «بسیار زود» آغاز خواهد کرد.

بوریس پیستوریوس تصمیم دولت آلمان برای ارسال تانک به اوکراین را “تاریخی” توصیف کرد و اعلام کرد که این تصمیم پس از هماهنگی بین المللی و به دلیل “وضعیت بسیار انفجاری در اوکراین” گرفته شده است.

آلمان قرار است تانک های خود را در دو مرحله به اوکراین برساند.

آلمان در موافقت با اهدای تانک به اوکراین، با اقدام مشابهی از سوی آمریکا با اعلام محموله تانک آبرامز مواجه شد و این اقدام واکنش شدید روسیه را به دنبال داشت.

پیش از اعلام رسمی تصمیم آمریکا و آلمان برای ارسال تانک به اوکراین، مقامات ارشد روسیه نسبت به آتش زدن این تانک ها هشدار داده بودند.

در همین راستا سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که نیروهای روسی هر تانکی را که به اوکراین ارسال شود منهدم خواهند کرد.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید