فعالیت سفارت ایران در باکو ادامه دارد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پی حمله مسلحانه بی منطق امروز (جمعه) به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو اعلام کرد که فعالیت های سفارت جمهوری آذربایجان در تهران ادامه دارد. ادامه دارد.

در این اطلاعیه آمده است: کلیه همکاران رسمی و محلی سفارت در محل کار خود حضور دارند و طبق روال معمول مشغول انجام وظایف خود هستند.

به گزارش فارس، در پی حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، یک نفر از اعضای سفارت کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خدیجه، بلافاصله این اقدام مسلحانه را محکوم کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت و گوی تلفنی با جیحون بایراموف همتای آذربایجانی خود ضمن محکومیت حمله مسلحانه امروز به سفارت جمهوری آذربایجان، پیشنهاد کرد برای روشن شدن ابعاد مختلف این حادثه از نهادهای امنیتی دو کشور استفاده شود. باید با همکاری نزدیک موضوع را پیگیری و بررسی کنند.

به گزارش فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان نیز پیشتر در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی عمیق با دولت و ملت جمهوری آذربایجان در پی درگذشت یکی از اعضای سفارت در تهران اعلام کرد که حمله ضارب مسلح به سفارت کشور دوست و برادر جمهوری آذربایجان به هر دلیلی محکوم است.

در این اطلاعیه آمده است: از همان لحظات اولیه وقوع این حادثه دلخراش، پلیس و مقامات سیاسی، انتظامی و قضایی جمهوری اسلامی ایران دستور ویژه ای برای بررسی ابعاد مختلف موضوع و انگیزه این حادثه صادر کردند. ضارب که خوشبختانه دستگیر شده و تحت بازجویی قرار دارد و نتیجه آن قطعاً به اطلاع عموم خواهد رسید. همچنین تماس های دیپلماتیک بین مقامات دو کشور وجود دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید