جدول لیگ برتر تا پایان هفته هفدهم پرسپولیس با باخت پیشتاز شد/ گل گهر سومی را از استقلال پس گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفته هفدهم لیگ دسته یک فوتبال امروز با برگزاری شش دیدار به پایان رسید.

در حساس ترین دیدار امروز تیم فوتبال خوزستان با نتیجه یک بر صفر پرسپولیس را شکست داد. اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سایر تیم های 24 امتیازی جدول، یک پله سقوط کردند و در رده هشتم قرار گرفتند. پرسپولیس نیز با کاهش فاصله امتیازی خود با نزدیکترین تعقیب کننده خود در بالای جدول، یعنی سپاهان، با همان 35 امتیاز در رده نخست قرار گرفت.

گلگهر در دربی کرمان موفق شد با تساوی 2-2 باخت 2 بر صفر مس رفسنجان را بر هم بزند و با 30 امتیاز به رده سوم جدول بازگردد. این تساوی شاگردان محمد ربیعی را با 24 امتیاز یک پله سقوط در رده ششم قرار داد.

تراکتور با برتری سه بر یک در دیدار رفت مقابل ذوب آهن 26 امتیازی شد و به رده پنجم صعود کرد. این شکست شاگردان مهدی تارتار را با 18 امتیاز باقی مانده به رده دوازدهم رساند.

پیکان پس از 2 باخت متوالی در ورزشگاه انگلیسی کرج در دیداری 6 امتیازی مس کرمان را شکست داد و با 19 امتیاز از تیم های انتهای جدولی پیشی گرفت و به رده یازدهم رسید.

آلومینیوم اراک پس از 2 تساوی در خانه صنعت نفت آبادان را 3 بر یک شکست داد و با 24 امتیاز کمتر از مس رفسنجان و بهتر از فولاد در رده هفتم قرار گرفت. این باخت باعث شد شاگردان ادسون تاوارس با همان 11 امتیاز و مجموع تیم های فانوس لیگ در رده پانزدهم باقی بمانند.

نفت مسجد سلیمان قرن نشین نیز در اولین بازی با سرمربیگری رضا عنایتی پس از 5 بازی با نتیجه 0-0 در خانه توانست امتیاز کسب کند تا پس از 17 هفته امتیازات خود را دو رقمی کند. در عین حال شاگردان ساکت الهامی با این تساوی 19 امتیازی شدند و با یک پله صعود به رده دهم صعود کردند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید