اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را به مدت 6 ماه تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، اتحادیه اروپا روز جمعه تصمیم گرفت به دلیل جنگ علیه اوکراین، تحریم های روسیه را به مدت 6 ماه تمدید کند.

در همین حال، اروپا به دنبال اقدامات بیشتر علیه مسکو است و کمیسیون اروپا در حال حاضر در حال کار بر روی پیشنهادهای بسته تحریمی دهم علیه روسیه است.

اوکراین پیشتر خواستار تحریم های بیشتر علیه بخش های موشکی و هسته ای روسیه شده بود. اتحادیه اروپا در تلاش است تا تحریم هایی را علیه بلاروس که متحد مسکو است، ایجاد کند.

از سوی دیگر، توکیو امروز (جمعه) اعلام کرد که تحریم های جدیدی را علیه 22 فرد و 3 شرکت روسی اعمال کرده و فعالیت ها و دارایی های آنها در ژاپن را مسدود کرده است.

وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دنبال وضعیت اوکراین و به منظور مشارکت در تلاش‌های جهانی برای بازگرداندن صلح، ژاپن به همراه سایر کشورهای بزرگ ممنوعیت صادرات را اعمال کردند. [علیه روسیه] اعمال میشود”.

بر اساس این بیانیه، ژاپن صادرات اقلام دو منظوره، دارو، مواد و تجهیزات هسته ای، مواد شیمیایی، مواد منفجره و قطعات روباتی را به 49 سازمان روسی که امکان استفاده در ارتش روسیه را دارند، ممنوع کرده است.

پیش از این، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن را به “اطاعت شرم آور” از ایالات متحده متهم کرد و گفت که شرم تنها با خودکشی در مقابل ژاپنی ها در جلسه کابینه ژاپن پس از بازگشت کیشیدا حل می شود. نابود می شود.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید