ورود سامانه بارشی به زنجان از اواخر روز شنبه

محمدرضا رحمان نیا در گفت وگو با خبرنگار فارس زنجان با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز آسمان در بیشتر مناطق نیمه ابری و در برخی مناطق مه آلود خواهد بود، اظهار داشت: این شرایط تا ظهر شنبه ادامه دارد. .

مدیرکل هواشناسی استان زنجان افزود: ظهور بارش های خفیف و پراکنده در برخی نقاط دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه از عصر شنبه سامانه بارشی جدید به تدریج از مرزهای جنوبی و جنوب غربی وارد استان می شود، تصریح کرد: پیش بینی می شود با ورود این سامانه از عصر شنبه بارش برف در مناطق خاصی پراکنده شود.

رحمان نیا ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی در روز یکشنبه ادامه دارد و در روزهای دوشنبه و سه شنبه با نفوذ سامانه دیگری بارش برف شدید در منطقه و در مناطق گرمسیری بارش باران پیش بینی می شود که با کولاک برفی همراه خواهد بود. به دلیل وزش باد نسبتا شدید

مدیرکل هواشناسی استان زنجان با اشاره به تداوم هوای سرد و یخبندان تا روز شنبه در استان افزود: از صبح روز یکشنبه افزایش نسبی حداقل دما در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه داده های ایستگاه های هواشناسی استان طی 24 ساعت گذشته نشان می دهد دمای 11 درجه بالای صفر در گیلوان به عنوان گرم ترین ایستگاه هواشناسی استان ثبت شده است، ادامه داد: سردترین دمای این مدت گزارش شده است. در -11 درجه گرماب.

انتهای پیام/73004
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید