جلال زاده: حادثه سفارت جمهوری آذربایجان تا حصول نتیجه پیگیری می شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، وحید جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کرد و به مردم و ملت آذربایجان تسلیت گفت. دولت. کشور در پی مرگ یک کارمند سفارت.

وی در همین زمینه افزود: دیپلمات‌های جمهوری آذربایجان مهمان ما در جمهوری اسلامی هستند و طبق معاهدات بین‌المللی ما مسئول امنیت آنها هستیم، بنابراین این اقدام مایه تاسف است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران گفت: نیروهای انتظامی و امنیتی از همان لحظات اولیه این حادثه در محل حضور یافتند و تا پایان این حادثه پیگیری خواهند کرد. موضوع.”

وی ادامه داد: موضع رئیس جمهور آذربایجان در قبال این حادثه عاقلانه بود و انتظار داریم مقامات آذربایجان با خویشتن داری موضع بگیرند و روابط دو کشور را بررسی کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی تا به نتیجه رسیدن این پرونده و شناسایی دقیق عامل این حادثه موضوع را پیگیری خواهد کرد.

جلال زاده افزود: باید مواضع مقامات دو کشور در قبال این حادثه وارد عمل شود و به گونه ای باشد که روابط دو کشور تغییر نکند و اجازه سوء استفاده از دشمنان داده نشود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به تروریستی بودن این حادثه خاطرنشان کرد: اطلاعات و گزارش های اولیه حاکی از شخصی بودن این حادثه است اما برای نظر قطعی در این خصوص باید منتظر دستگاه های ذی صلاح بود. بررسی های خود را تکمیل و نتایج را اعلام کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید