سلیقه جوانان و نوجوانان را باید در کنگره ها در نظر گرفت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی فرجی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی دبیران کمیته های دومین کنگره سراسری هشت هزار شهید استان همدان که در سالن جلسات فرمانداری تویسرکان برگزار شد، اظهار داشت: که در تویسرکان کار شهدا و خانواده شهدا بر دیگران اولویت دارد. شهرها استان خیلی جلوتره

وی یادآور شد: رهبر انقلاب اسلامی نگاه ویژه ای دارند آه تو نگه دارید گانگر می بینم و در شرایط سخت تاج فقط با ریاست کنگره ها ملاقات کردند.

مشاور فرمانده ارتش انصار الحسین (آ) همدان با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی فرمودند همه آنچه می خواهید انجام دهید با زبان هنر است. وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مستلزم استفاده هوشمندانه از زبان هنر و مخاطبان حرفه ای است.

سردار فرجی ادامه داد: نمی توان مانند شهدای دفاع مقدس جنگ تحمیلی و شهدا این کار را کرد. ما میگوییم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نوجوانان و جوانان.

وی تاکید کرد: باید از پیچیدگی های هنری و فرهنگی با مخاطب شناسی کارشناسانه استفاده کنیم تا اندیشه انسان ساز و تکاملی شهدا را به جوانان و نسل جوان منتقل کنیم.

فرماندار تویسرکان در ادامه این دیدار یادآور شد: هر جا که کار فرهنگی با هدف ارتقای روحیه انقلابی انجام شده، روحیه شهادت طلبی صورت نگرفته، نتیجه معکوس شده است، اغتشاشات آبان ماه 1397 بیشترین آسیب و استرس را در محل ایجاد کرده است. این سیستم بیشترین خدمات را ارائه کرد.

حسین افشاری تصریح کرد: اولویت اصلی باید ترویج روحیه ایثار و شهادت باشد. زیرا این اولویت برای بهبود حال، آینده، معنوی و مادی کشور بسیار اساسی است.

وی خاطرنشان کرد: جنگ شناختی دشمن برای تغییر نگرش ما از نظام است و جوانان و دختران نوجوان از حوزه فعالیت دور بوده و درگیر فضای مجازی هستند و دسترسی به این افراد بسیار محدود است. دشمن این گروه را هدف قرار داده است.

فرماندار تویسرکان افزود: امام خمینی (ره) مصوبه یک منشور در قالب را پذیرفتند. بدست آوردن آنها فرهنگ ایثار و شهادت را مطرح کردند که می فهمد مبارزه و رفاه دو مقوله است که هرگز با هم جمع نمی شوند.

افشاری با اشاره به اینکه در کنگره 8000 باید به شهادت به دلیل ثمربخشی فرهنگ و شهادت رسیدگی شود، گفت: زندگی نامه شهدا موضوعی است که باید در شهرستان به آن رسیدگی شود، ضعف ما در همه ادارات مستندسازی ضعیف است و باید در این زمینه تلاش بیشتری شود. با برنامه کودک نوپا آفرین