ضرورت احیای بازی های محلی آذربایجان شرقی – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، علی جعفری آذر در اولین جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش تبریز اظهار داشت: با نهادینه سازی ورزش در بین عموم مردم می توان در همه زمینه ها تا قله های موفقیت پیش رفت.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر سه اصل تربیت، تهذیب و ورزش در جوامع دانشگاهی، گفت: همه دستگاه ها موظف به رعایت این دوره از برنامه درسی هستند. کودک نوپا و اقدام و شورای تناسب اندام و ورزش شهرستان نیز در این زمینه نقش بسزایی خواهد داشت.

فرماندار تبریز گفت: ورزش یکی از عناصر اصلی در ایجاد نشاط و نشاط در جامعه است.

جعفری آذر گفت: ورزش نیز برای افزایش وحدت و غرور ملی بسیار مهم است و هیچ رشته ای مانند ورزش تنها با یک برد به رکورد نمی رسد. پارگی و مدال باید باعث شادی شود و از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان تبریز همچنین تشکیل شورای عالی ورزش و تربیت بدنی در سطح شهرستان را گامی مهم و اساسی در جهت توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در بین تمامی آحاد جامعه شهر تبریز دانست. ورزش ها.

مهدی نوایی افزود: ورزش شهرستان با سازماندهی 71 هزار ورزشکار و ظرفیت زیرساخت های ورزشی سایر نهادها می تواند در مسیر توسعه ورزش همگانی و برداشت قهرمانان و مدال ها قرار گیرد. آوردن و در نهایت برای ایجاد غرور ملی گام بردارید.

وی ادامه داد: اقدام بعدی شورای عالی ورزش و تربیت بدنی شهرستان هماهنگی تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی در شهرستان و نظارت بر اجرای برنامه ها و رفع چالش ها و موانع توسعه ورزش در شهرستان خواهد بود.

وی گفت: بررسی زمینه های همکاری و هماهنگی سازمان ها و نهادهای شهرستان، تصویب برنامه ها و طرح های ورزشی به منظور تسریع و تسهیل در اجرای امور ورزشی سازمان ها و نهادهای عضو شورا، ایجاد هماهنگی در استفاده از اماکن ورزشی و امکاناتی که در اختیار سازمان ها و نهادهای ذی صلاح است و همچنین ارائه گزارش های دوره ای از عملکرد ارگان های عضو شورای تربیت بدنی و ورزش شهر تبریز به دبیرخانه شورای عالی ورزش و تربیت بدنی از دیگر موارد است. وظایف این شورا

در این جلسه مقرر شد سازمان ها و نهادها مشخصات اماکن ورزشی و کاربری های ورزشی را به دبیرخانه شورای تربیت بدنی و ورزش ارسال کنند و همچنین حمایت های لازم را از تیم های لیگ ها و تجربیات مربیان ورزش انجام دهند. ، و ورزش همگانی رایگان و استفاده از امکانات ورزشی سایر نهادها در توسعه ورزش همگانی و همکاری مسئولان روستا در اجرای برنامه های ورزش همگانی مورد تاکید قرار گرفت.