اجرای طرح واکسیناسیون دام های تب برفکی در آذربایجان غربی – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، امید خلیل زاده در این زمینه گفت: پیش بینی می شود در صورت همکاری دامداران نزدیک به 340 هزار راس دام سنگین و بیش از 4 میلیون راس دام سبک در تمامی واحدها وجود داشته باشد. اپیدمیولوژیک طی دو ماه با همکاری 117 مرکز کوبی بخش خصوصی باید در این مرحله تحت نظارت تیم نظارتی بخش دولتی واکسینه و ایمن سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه های کنترل بیماری فوق می باشد عظیم مسری و بیماری مهلک تب برفکی علاوه بر لزوم رعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه ای، واکسیناسیون منظم و دوره ای دام های مستعد استان است.دام های سنتی، واکسیناسیون به موقع و ضدعفونی مزارع آنها و همچنین مطب های دامپزشکی برای جلوگیری از شیوع این بیماری ها.

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی از دامداران خواست با همکاری و تعامل با تیم های دامپزشکی برای حفظ سلامت دام های خود و جلوگیری از شیوع این بیماری اقدام کنند.

وی یادآور شد: همچنین برای پوشش حداکثری این واکسیناسیون، خرید و فروش و جابجایی دام در دوره اجرا دلیل است. کوبی از انجام این کار خودداری کنند و اصول بهداشتی را در محل پرورش خود رعایت کنند، از جمله با فعال کردن حوضچه های ضد عفونی در ورودی محل پرورش.