اختصاص 54 میلیارد تومان اعتبار به آوارگان کردستان در ایام دهه فجر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان، محمد جلالی در جلسه کمیته حمایت و نهادهای حمایتی در اداره کل کمیته امداد که با حضور کمیته امداد برگزار شد، گفت: اعضای این کمیته: این کمیته با مشارکت و عضویت 17 سازمان، اداره و موسسه تشکیل شد.

وی افزود: هدف از تشکیل این کمیته ارائه خدمات ویژه به نیازمندان از طریق اعضا به مناسبت دهه مبارک فجر است.

جلالی با بیان اینکه این موسسه در کنار سایر نهادها به مناسبت دهه مبارک فجر برنامه های ویژه ای در نظر گرفته است، پیگیری کرد: پرداخت ۲۲۲ فقره تسهیلات اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان و اهدای ۲۲۸ فقره جهیزیه. به مستضعفان با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان مهمترین برنامه این موسسه ویژه این مناسبت است.

وی خاطرنشان کرد: توزیع 649 شوفاژ، 86 مورد تعمیرات مسکن، 30 مورد ساخت حمام و سرویس بهداشتی، پرداخت وام دانشجویی به 82 نفر، پرداخت هفت میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان دختر و پسر و پرداخت 149 مورد. اقلام وام اشتغالزایی به مبلغ دو میلیارد تومان از دیگر خدمات این سازمان در دهه مبارک فجر امسال است.

معاون کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه این نهاد در 35 باب و 94 فعالیت خدمات رسانی می کند، گفت: ماموریت این نهاد کمک به توانمندسازی خانواده های تحت حمایت با حفظ کرامت انسانی این عزیزان است.