اجرای تصمیم شرکت ملی گاز برای افزایش قیمت قبوض تا سال آینده به تعویق می افتد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، جواد زاوانت عصر امروز در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران استان و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان اظهار داشت: در شرایطی که وزیر نفت وعده پرداخت قبوض برق برخی از مشترکین را داده بود، اجرای عملیات اجرایی شد. مصوبه افزایش قیمت گاز تاثیر روانی خوبی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در دی ماه امسال با سرمای شدید مواجه شدیم و مصرف گاز به خودی خود افزایش یافت، زمان مناسبی برای اعمال تعرفه های جدید مصرف گاز نبود.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: بخشنامه افزایش قیمت قبوض گاز برای شرایط عادی مناسب است و باید برای تفکیک مصرف کنندگان بزرگ و مصرف کنندگان کوچک اعمال شود و مصرف کنندگان بزرگ برای گاز بیشتر پرداخت کنند.

وی یادآور شد: اجرای مصوبه به سال آینده موکول شده و حتی باید برای کمک به مردم به ویژه استان هایی که تحت تاثیر افت فشار گاز قرار گرفته اند، از لوایح کاسته شود.

زاوانت با تاکید بر انعکاس اعتراض مردمی به مسئولان کشوری شرکت ملی گاز، ادامه داد: اصلاح پله ها و افزایش سقف مصرف گاز از جمله مواردی است که باید به صورت کارشناسی بیشتر به مشترکان بازنگری شود. خراسان جنوبی.

وی گفت: با توجه به اینکه بیش از 50 درصد مشترکان استان در گام اول تا سوم قرار دارند، بنابراین سقف مصرف گاز باید افزایش یابد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: این موضوع باید از طریق وزارت نفت به صورت حساب شده و فنی با استدلال متقن و متقن پیگیری شود.

وی ادامه داد: تا دو هفته آینده به دلیل پرداخت نشدن قبوض گاز خانگی نباید قطع شود و مشترکانی که قبوض دریافت کرده اند می توانند تا جایی که می توانند قبوض را پرداخت کنند تا پس از درخواست طلبکار شوند. تخفیف ها

زوانت بیان کرد: در شرایطی که سرمای شدید را پشت سر گذاشتیم و مجبور شدیم گاز ادارات، مدارس، مساجد و صنایع را قطع کنیم تا بتوان افت فشار را مدیریت کرد، انتظار می رود اجرای مصوبه شرکت ملی گاز اجرایی شود. در ماه دسامبر برای افزایش قیمت قبض خواهد شد تا سال آینده به تعویق افتاد.

وی بیان کرد: بر اساس راهنمایی های قبلی پیش بینی می شود با توجه به اینکه بسیاری از مشاغل تحت تاثیر هوای سرد قرار گرفته اند و درآمد خانوارها کاهش یافته است، تخفیف هایی برای فاکتورها لحاظ شود.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: تاکنون حدود 20 درصد قبوض جدید گاز صادر شده است، بنابراین باید جلوی موضوعات جدید گرفته شود و اصلاحات صورت گیرد و برای همه مشترکان قبوض جدید صادر شود.

وی همچنین بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز برای عبور از بحران سرما تاکید کرد و گفت: قطع گاز در مساجد پیامی درباره اهمیت موضوع است که باید برای فرهنگ سازی مصرف انرژی به آن توجه شود. . .

زاوانت بر ادامه بازرسی های دقیق برای مدیریت مصرف در بخش اداری تاکید کرد و افزود: هر دستگاه اجرایی که رعایت نکند گاز و برق قطع می شود.

وی گفت: با توجه به سوابق نظارتی لازم است تصویب نهایی خط انتقال گاز از زابل به نهبندان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: اتفاقات خوبی در این بخش افتاده و پیگیری های زیادی از ابتدای سال جاری انجام شده که نظر مساعد وزیر را در پی داشته است.

وی گفت: با توجه به پایداری نسبی فشار گاز، مدارس با سوخت جایگزین بازگشایی شدند. او در هر شهر یک ایستگاه و در مرکز استان ۲ ایستگاه باید فعال شود.

زاوانت یادآور شد: دسته سوم صنایع گازسوز می توانند شروع به فعالیت کنند اما هفته آینده برای دسته اول و دوم تصمیم گیری می شود.

اصلاح ساعت اداری با توجه به مدیریت مصرف انرژی در کشور

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت اداری و تاخیر دو ساعته در شروع فعالیت ها در راستای مدیریت مصرف انرژی در کشور است.

عباس زاده با تاکید بر این موضوع در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، خاطرنشان کرد: تغییر ساعت کاری دستگاه های اجرایی از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و دولت است. تا بتوان مصرف گاز را به بهترین شکل ممکن در کشور مدیریت کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه حتی مجبور شدیم یک یا دو روز در هفته را تا پایان بهمن تعطیل اعلام کنیم که با توجه به همزمانی اجرای این مصوبه با موج سرما، عملا به مدت 10 روز تعطیل شد.

عباس زاده گفت: این مشکل به دلیل عدم تعادل تولید گاز در کشور و افزایش تعداد مشترکان بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان نیز گفت: از هیئت مدیره مساجد و حوزه های علمیه درخواست هایی مبنی بر وصل مجدد گاز به اماکن مذهبی دریافت کرده ایم.

سید محمدرضا طالبی افزود: تاکید می شود که اکثر مساجد حتی الامکان به صورت محدود و در وقت نماز به گاز متصل شوند.

وی با اشاره به اینکه توصیه صرفه جویی در مصرف گاز همواره مورد تاکید قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: بازرسی از تمامی اماکن باید با دقت انجام شود تا در شرایط بحران سرما، اتلاف انرژی نداشته باشیم.

انتهای پیام/