تسهیلات و توانمندسازی دو رویکرد بنگاه های روستایی استان سمنان است – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا صادقی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال استان سمنان که به همت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه یک هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به ایجاد اشتغال روستایی در استان اختصاص یافته است، تاکید کرد: تسهیل در پرداخت این تسهیلات. اشتغال با وام اولویت ما در بانک های فعال در استان سمنان است.

وی با بیان اینکه در کنار تسهیلات، توانمندسازی اشتغال روستایی دومین رویکرد استاندار برای بهسازی روستاهای استان سمنان است، افزود: توانمندسازی مشاغل خانگی با روش های مختلف و همچنین تسهیلات می تواند موفقیت بنگاه های روستایی را بهتر تضمین کند.

معاون اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به اینکه نهادهای مرتبط با روستاها در قالب تفاهم نامه هایی که منعقد شده است موظف به معرفی استفاده از تجهیزات تجاری روستایی هستند، گفت: از جمله این نهادها می توان به میراث فرهنگی اشاره کرد. نهادها، جهاد کشاورزی و …

صادقی با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 درصد تعهد استخدامی دستگاه های اجرایی استان سمنان در سال 1401 محقق شده است، گفت: بانک ها همراه خوبی برای ارائه تسهیلات اشتغال هستند. تولید مثل در استان داشته اند.