64 طرح بخش کشاورزی آذربایجان شرقی آماده بهره برداری – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، اکبر فتحی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح های زیربنایی و تولیدی بخش کشاورزی در دو قالب طرح سرمایه گذاری با استفاده از تسهیلات بانکی و در دهه مبارک فجر 1401 آماده افتتاح و بهره برداری است. مشارکت سرمایه گذاران در بخش کشاورزی از جمله به 37 طرح و پروژه تملک دارایی های ثابت و دارایی های عمرانی در بخش کشاورزی شامل 27 طرح تقسیم شد و با افتتاح این طرح ها برای 2959 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود. ایجاد شود.

وی بیان کرد: این پروژه ها شامل 15 طرح در حوزه آب و خاک، 12 طرح مرتبط با صنایع تبدیلی، 13 طرح در حوزه فرآورده های گیاهی، 8 طرح در حوزه مشاغل عشایری، هفت طرح در حوزه دام، پنج طرح مرتبط برای زير مجموعه شیلات و آبزیان، 2 طرح مربوط به شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی و 2 طرح مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری است.

فتحی افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در آذربایجان شرقی در تولید محصولات با کیفیت و کمی در کل زير مجموعه سلام کشاورزی با هدایت اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی به بخش‌های زیربنایی و سرمایه‌ای، علاوه بر تعامل بهتر و بیشتر با استفاده‌کنندگان، در صدد ایجاد مشاغل مولد و هدایت است. زير مجموعه می بینم به سوی جهش تولید و توسعه پایدار با مدیریت بهینه و استفاده صحیح از امکانات تولیدی، امکان دسترسی به افزایش تولید محصولات کشاورزی و توسعه پایدار را در بازه زمانی معین فراهم می کند.

مدیر سازمان کشاورزی استان از دهه فجر انقلاب اسلامی به عنوان برگ زرین کتاب شریف انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یاد کرد و خاطرنشان کرد: دهه فجر دهه تبیین و ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است. به خصوص در بخش کشاورزی

وی افزود: ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی کودک نوپا سلام این امر برای مشارکت خودجوش مردم به ویژه دست اندرکاران بخش کشاورزی و برگزاری هرچه باشکوه جشن های انقلاب در سراسر دستگاه ها ضروری است. کشاورزی شهرها و کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر را برگزار می کند.

وی بر بیان دستاوردهای مهم انقلاب در بخش کشاورزی برای مردم در ایام دهه فجر تاکید کرد و یادآور شد: ایام الله دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای تبیین و انتقال ارزش ها، خدمات و دستاوردها است. سیستم، به ویژه در بخش کشاورزی، به نسل جوان.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر سازمان کشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه علاوه بر افتتاح پروژه های عمرانی مرتبط با جهاد کشاورزی، برنامه های دیگری نیز توسط ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر و کارگروه روستایی و عشایری دهیاری استان برگزار می شود. فجر جشن غذا خوری سنتی و عرضه محصولات کشاورزی و دانش زنان روستایی و عشایری، برگزاری شب خاطره، غبارروبی یاقوت سرخ قبور شهدا و دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، برگزاری مسابقات ورزشی، واکسیناسیون رایگان دام، معرفی انقلابیون روستایی و همچنین تقدیر و تجلیل از نخبگان روستایی و عشایری بویژه در بخش تولید و حضور جهادگران همکاری با بسیج سازندگی از جمله برنامه های کمیته روستایی و عشایری برگزاری جشن ایام الله دهه فجر امسال است.