ربع سکه بورس ارزان شد/ فروش 17397 سکه در عرضه فعلی – پول نیوز | واحد پول | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم ، در نخستین روز از مرحله دوم عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، ربع سکه بهار آزادی 4767 قطعه با قیمت 7 هزار و 920 هزار تومان خریداری شد.

عرضه 450 هزار قطعه سکه طلای بهار آزادی از روز سه شنبه 4 بهمن 1401 به مدت 10 روز کاری از طریق بورس کالای ایران آغاز شد.

عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده مستمر بوده و فرآیند یافتن قیمت جدید در عرضه مربوطه نیز در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت های متفاوت وجود دارد.

با توجه به شرایط عرضه ربع طلا به بورس کالا، هر شخص حقیقی بالای 18 سال با کد ملی می تواند حداقل یک سکه و حداکثر پنج سکه ربع طلای بهار آزادی خریداری کند.

خریداران می توانند پنج روز کاری پس از خرید سکه از بورس کالا به خزانه بانک رفاه مراجعه و با ارائه مدارک مربوط به بورس نسبت به دریافت فیزیکی معادل سکه های خریداری شده اقدام کنند.

بانک مرکزی همچنین در نامه ای به شرکت بورس کالای ایران به محاسبه مالیات بر ارزش افزوده 9 درصدی گواهی معاملات سپرده سکه طلای خزانه اشاره کرده است.رباح بهار آزادی بانک رفاه; بنابراین مبلغ دیگری به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نخواهد شد.

لازم به ذکر است عرضه ربع سکه طلا به بورس کالا توسط بانک مرکزی با همکاری بورس کالای ایران به منظور رفع حباب ارزی و تعدیل انتظارات غیرواقعی تورم زا انجام می شود.

انتهای پیام/