مراسم استانی بزرگداشت 6 بهمن در آمل برگزار شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران شامگاه چهارشنبه در آیین گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد حماسه اسلامی ششم بهمن آمل با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و استان مازندران اظهار داشت: این حماسه 6 بهمن آمل در حال برگزاری است.آ) من به مراسم حماسه ششم بهمن افتخار می کنم.

وی با بیان اینکه مردم آمل بزرگترین حماسه تاریخ انقلاب اسلامی را از خود به جای گذاشتند که امروز به یکی از افتخارات ملی ایران تبدیل شده است، افزود: حماسه ششم بهمن با مناسبت های شاخص انقلاب اسلامی برابری می کند. و بر این اساس باید مورد تکریم قرار گیرد.

وی بیان کرد که قبل از رقم بدست آوردن وی افزود: از سال 57 تا دهه 60 بیش از 400 گروه در کشور فعال بودند. بدست آوردن نهادهای انقلاب اسلامی، تکلیف گروه‌های مختلف توسط مردم و نهادهای انقلاب اسلامی روشن شده است.

استاندار مازندران یادآور شد: یکی از گروه های فعال در دهه 60 اتحادیه کمونیست ها بود که مرکز ثقل آن در برخی استان های شمالی و تهران بود و گروه های دیگری مانند دمکرات، منافقین و ….

حسینی پور ارتباط تشکیلاتی اتحادیه با شوروی سابق را از جمله موارد ذکر کرد و گفت: شرایط و موقعیت آمل و وجود جاده هراز و …. کمونیست ها را وادار کرد تا آمل را به عنوان مرکز فعالیت انتخاب کنند.

وی یادآور شد: موقعیت ژئوپلیتیکی و استراتژیک آمل از نظر نظامی و اطلاعاتی برای کمونیست ها مهم بود و تا این مرحله تمام مناطق استراتژیک آمل شناسایی شده بود.

استاندار مازندران گفت: همچنین در این شرایط کشور در دفاع مقدس در جنوب و غرب با دشمن می جنگید و تمام دستگاه ها در مناطق مرکزی و غرب کشور متمرکز بودند. در آب و به نتیجه نرسید.

وی با اصرار بر تبیین صحیح حماسه ششم بهمن ماه، خواستار تشکیل و تشکیل کرسی عالی حفاظت از حماسه مردم آمل شد و گفت: تصمیم این کرسی در جلسه شورای اداری شهر آمل تصویب شد. استان.

حسینی پور حماسه ششم بهمن را هم تراز حماسه های انقلاب اسلامی دانست و گفت: این حماسه همانند حماسه 15 خرداد 1342 است و نیاز به تبیین مناسب دارد.

در این مراسم که با حضور پرشور اهالی استان مازندران، ابوذر روحی شاعر و مستأجر اهل بیت(ع) برگزار شد.آ) مداحی کرد.