زنجان یکی از مهمترین مراکز گردشگری استان است – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید صفوی روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات و موانع سه حوزه با اشاره به روند رو به رشد گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: شهر زنجان یکی از مهمترین مناطق گردشگری است. مراکز استان که در زمینه های گردشگری و صنایع دستی نیز قابل استفاده است. سطح استان باید بالا برود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان افزود: بناها، اماکن تاریخی و تپه‌ها بخشی از زیرساخت‌های گردشگری هستند که می‌توانند در جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری موثر باشند و این امر موجب تقویت این صنعت می‌شود. زیر ساخت. صنعت و افزایش اقامت مسافران است و معتقدیم گردشگری متعلق به مردم است و با این رویکرد به دنبال توسعه صنعت گردشگری در استان هستیم.

صفوی همچنین به برگزاری جلسات رفع موانع تولید در شهرستان اشاره کرد و گفت: خروجی این جلسات باید رفع موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زنجان با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های بالای شهر در سه حوزه گفت: با توسعه، رونق و رشد گردشگری و صنایع دستی، مزایای حاصل از آن در تمامی سطوح و سطوح مختلف حاصل می شود. از این صنعت احساس همگان سود خواهد برد و احیای آثار تاریخی شهرستان نیازمند اعتبار بیشتری است که باید با سرعت بیشتری رسیدگی شود.

مهدی باقری افزود: اخذ مجوزهای قانونی از جمله شناسنامه و پروانه تولید انفرادی، بیمه هنرمندان، رفع موانع اخذ تسهیلات ارائه شده به هنرمندان در قالب تبصره 18 قانون دارایی، نحوه افزایش کیفیت محصولات تولیدی و دریافت نشان ملی و مهر اصالت شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی استانی و تشکیل تعاونی هنرمندان از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری، سرمایه گذاری، پرداخت تسهیلات به متقاضیان سرمایه ارائه کرد و خواستار همکاری همه دستگاه های اجرایی در جهت رفع مشکلات سرمایه گذاران شد. و برای توسعه و رونق صنعت تبدیل به گردشگری شهر می شود.