اسلام: غرب می گوید برجام بن بست وجود ندارد/ می خواهند به توافق برسند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با حضور در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری به صورت مستقیم به سوالات و درخواست های مردم پاسخ داد.

وی در این نشست برای پاسخگویی به تماس های مردمی در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت: غرب کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران را که برای رسیدن به استقلال خون نثار کرده است، بدون آنها و سیاست های آنها به پیشرفت خود ادامه می دهد. به همین دلیل است که در نامه ها و اسناد آنها مشخص می شود که آنها انتظار نداشتند توسعه جمهوری اسلامی به این سرعت اتفاق بیفتد. به همین دلیل بود که با تحریم و بستن شریان های تجاری مالی، ارتباطی و اقتصادی ایران تمام تلاش خود را برای تضعیف ایران کردند، اما وقتی این تحریم ها و تهدیدها ناکام ماندند، پشیمان شدند.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: ابتدا اعلام کردند برجام مرده است، سپس گفتند برجام در بن بست است و تا دو هفته پیش تاکید کردند که برجام اولویت ما نیست و اکنون آخرین موضع آنهاست. این است که بن بست وجود دارد، وجود ندارد و ما می خواهیم به توافق برسیم.

وی افزود: این آژانس بیشترین بازرسی ها را در ایران انجام داده است و بازرسی ها در روزهای اخیر به طور منظم انجام شده است. آژانس تأسیسات ایران را طبق برنامه ریزی و سرزده بازرسی کرد و حتی یک مورد از برنامه اعلام شده ایران با نتایج بازرسی مطابقت نداشت.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: غربی ها نگذاشتند کشوری با ما همکاری کند و هزینه صادرات ایران را بپردازد، ظلم آشکار به مردم بود، اما فشار آنها جواب نداد و راه پیشرفت کشور مقاومت است. و حفظ ارزش». پول ملی به جای آسیب پذیری