موشک به یک کشتی باری ترکیه در خرسون اصابت کرد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، یک فروند موشک به یک کشتی باری متعلق به ترکیه در شهر بندری «خرسون» در جنوب اوکراین اصابت کرد و باعث آتش سوزی شد.

به گزارش رویترز، یک کشتی باری ترکیه در شهر بندری خرسون در جنوب اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفت. در پی این حمله موشکی، این کشتی دچار آتش سوزی شد.

شرکت امنیت دریایی آمبری اعلام کرد روز سه شنبه یک موشک به کشتی توزلا ترکیه اصابت کرد و باعث آتش سوزی شد. فیلم‌های ویدئویی نیز شعله‌های آتش را در چرخ‌خانه کشتی نشان می‌دهند. این کشتی از فوریه 2022 در این بندر سرگردان شده بود. منابع کشتیرانی گزارش دادند

12 کشتی ترکیه در بنادر اوکراین از جمله خرسون توقیف شده اند و تحت پوشش قرارداد غلات با میانجیگری سازمان ملل نیستند. تاکنون کسی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. به گفته منابع آگاه، این حمله موشکی تلفات و جراحتی در پی نداشته است.

چندی پیش، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که خروج نیروهای خود را از کرانه غربی دنیپر در اوکراین تکمیل کرده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین با بیان اینکه خروج نیروهای روسیه از منطقه خرسون تصمیم وزارت دفاع روسیه است، گفت: با وجود این عقب نشینی، خرسون بخشی از خاک روسیه است و این وضعیت ارزی نخواهد بود. “

در ماه ژوئیه، روسیه و اوکراین قراردادهای جداگانه ای برای ایجاد کانالی در دریای سیاه منعقد کردند. آنها صادرات غلات از سه بندر اوکراین و همچنین انتقال محموله های کود و غلات از روسیه را امضا کردند. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از دریافت تضمین‌های امنیتی از کی‌یف، مشارکت مسکو در قرارداد صادرات غلات ادامه یافت. بر اساس بیانیه مطبوعاتی این وزارتخانه، با تشکر از ترکیه و سازمان ملل متحد، امکان اخذ ضمانت نامه کتبی از اوکراین در خصوص قرارداد غلات (جزئیات بیشتر) فراهم شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید