8 مسجد در اردبیل پذیرای زائران هستند – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری آیین معنوی اعتکاف در اردبیل اظهار داشت: امسال و همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، اعتکاف برگزار شد. این مراسم به طور کامل در مساجد استان برگزار می شود تا مردم مومن در سه روز بتوانند در آن حضور پیدا کنند. عید بید به راز و نیاز خدا بپردازید.

وی تصریح کرد: مساجد الزهرا، سادات، المهدی و جعفریه سعدی میزبان هستند. منزوی آنان زن خواهند بود تا این قشر بدون توجه به محدودیت های ایام کرونا با خیال راحت در این مراسم معنوی و ارزشمند در این مساجد شرکت کرده و با خدای خود راز و نیاز کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مساجد امام علی (ع).آ)مسجد جامع، اعظم، ابوالفضلآ) و مسجد امام علی(ع)آ) اردبیل نیز میزبان است منزوی م خواهد بود که در این مساجد به عبادت و راز و نیاز می پردازد.

حجت الاسلام جعفرزاده افزود: در تمامی شهرستان ها در 2 تا 4 مسجد، مراسم اعتکاف به صورت جداگانه برای بانوان و آقایان برگزار می شود و در این زمینه اطلاع رسانی می شود.

او ثبت نام کرد از منزوی از شنبه 8 بهمن ماه و خاطرنشان کرد: ایام اعتکاف امسال در روزهای 15، 16 و 17 بهمن ماه خواهد بود تا مؤمنان از این فرصت برای عبادت خداوند استفاده کرده و از این ایام نهایت استفاده را ببرند.

حجت الاسلام جعفرزاده با اشاره به آثار و ابعاد این عمل و رفتار معنوی، افزود: اعتکاف با همه ویژگی ها و ویژگی هایش بهترین فرصت برای تقرب به خدا و دور شدن از ظواهر دنیوی است که باعث می شود. تحول معنوی برای مؤمنان

وی با تجلیل از ایام رجب و قدردانی از لحظه لحظه این ماه پربرکت، گفت: در این ماه بر روزه داری، رازداری و نیاز به خدا و گوشه نشینی تاکید شده و هرگونه صرفه جویی در این ماه می تواند زمینه ساز حرکت تحول آفرین باشد. راه رسیدن به ماه ضیافت الهی