90 درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش اجرا شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر کلام اله سافاری وی بعدازظهر چهارشنبه در نشست با اعضای شوراهای آموزش و پرورش اردبیل اظهار داشت: شوراها ظرفیت بی نظیری در مدیریت مدارس و موسسات آموزشی دارند و با مشارکت و همکاری اعضای هیات مدیره می توان تصمیمات مناسبی اتخاذ کرد. به راحتی.

وی گفت: 135 جلسه شورای آموزش و پرورش با 660 مصوبه به پایان رسیده است که با پیگیری جدی مسئولان و مسئولان آموزش و پرورش شاهد به نتیجه رسیدن اکثریت مصوبات بوده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 90 درصد مصوبات در سال های اخیر محقق شده است و در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش نیز مصوباتی داشتیم که با پیگیری های لازم، یک بخش بزرگی از آنها به پایان رسیده یا در مرحله اجرا هستند.

سافاری وی افزود: رویکرد آموزش و پرورش رویکرد تبیین مسائل در عرصه های تعلیم و تربیت است و بدون همکاری و رفاقت سه ضلع مدرسه، جامعه و از خانه نمی توان در مسیر تعلیم و تربیت موفق بود.

وی چاپ و انتشار 12 هزار عنوان کتاب در خصوص نحوه قبولی در آزمون نهایی و کنکور را مهم برشمرد و ادامه داد: امیدواریم دانش آموزان استان با مطالعه این کتاب بتوانند میانگین نمرات استان را در امتحانات نهایی سال آینده ارتقا دهند.

سافاری وی از فعال شدن ستاد کنکور در تمامی نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفیت خوبی در این ستاد شکل گرفته است تا بتوانیم جایگاه استان را در آزمون سراسری ارتقا دهیم.

وی افزود: محور و مدار اصلی این تحول، خود معلمان و دانش آموزان هستند و با حمایت والدین و خانواده ها می توان به اهداف در این حوزه دست یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل لزوم ارتقای نمرات پایان ترم دانش آموزان را با همکاری و تعامل بیشتر یادآور شد و گفت: در این زمینه اهداف مناسبی داشتیم که باید حاصل اهداف و برنامه ریزی ها، توسعه خوبی باشد. پلت فرم در این صنعت وجود داشته باشد