مادر خلخالی برای انتقام قاتل پسرش جان باخت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، امجدی وی بعدازظهر چهارشنبه در جریان این عفو ​​در زندان خلخال گفت: تلاش ها و پیگیری های هشت ماهه بازوی شکایت زندان خلخال نتیجه داده و مادر مقتول با حضور در زندان این شهرستان به همراه خود. رضایت بی قید و شرط، از انتقام قاتل فرزندش صرف نظر کرد.

وی خاطرنشان کرد: هشت ماه پیش در یکی از روستاهای حاشیه شهر خلخال اختلاف دو دوست قدیمی و عدم مهارت در کنترل خشم منجر به درگیری و در نهایت قتل یکی از طرفین شد.

مدیرکل زندانهای استان اردبیل افزود: پس از طی مراحل قضایی و انتقال محکوم به زندان خلخال، با مشاهده ندامت عمیق و پشیمانی صمیمانه محکوم علیه از عمل ارتکابی، از اولیای دم متهم دعوت و زمینه ساز صلح و سازش را فراهم کرد. در دستور کار هیات حل اختلاف زندان خلخال قرار گرفت.

امجدی وی افزود: به همت رئیس زندان خلخال و مسئول فرهنگی این مجموعه پس از جلسات متعدد با مادر مقتول به عنوان تنها قیم پرونده و پیگیری مستمر شعبه از هیئت حل اختلاف این زندان در زندان، مادر مقتول سرانجام رضایت کامل و بی قید و شرط خود را اعلام کرده و ثواب آن رضایت خداوند است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری این نهمین مورد انتقام جویی بود که با تلاش مسئولان زندان منجر به رضایت اولیای دم و آزادی محکوم از قصاص نفس شد.