تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی برای بهبود سرانه مطالعه – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رضایی پیش از ظهر چهارشنبه با اسد بابایی مدیر کل کتابخانه دیدار و گفتگو کرد. سلام سرلشکر استان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های اداره کل کتابخانه ها سلام استان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود: نگاه سنتی نهاد کتابخانه سلام ژنرال یکی از مهم ترین آسیب ها در این زمینه است.

مدیرکل صدا و سیمای استان با تاکید بر اینکه با تعامل و هم افزایی می توان مردم را با خدمات مختلف کتابخانه های عمومی آشنا کرد، خاطرنشان کرد: رسانه ملی در راستای رسالت و سیاست ذاتی خود در راستای گسترش و اعتلای فرهنگ است. مردم حاضرند با تولید برنامه های مشترک رادیو و تلویزیون نقش مهم خود را در برانگیختن علاقه و سوق دادن مردم به سمت کتاب و کتابخوانی ایفا کنند.

رضایی با اعلام و بیان اراده حوزه های پیام این مرکز برای معرفی کتاب های مفید و سازنده و معرفی بیشتر افراد به برنامه های کتابخانه های عمومی گفت: تلاش خواهیم کرد تا کتاب ها را معرفی کنیم. کتابخوان ها همکاری با نویسندگان برجسته بومی و برنامه های مختلف فرهنگی کتابخانه ای در قالب برنامه های مستقل رادیویی و تلویزیونی.

تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی برای ارتقای سرانه مطالعه

کتابخانه ها به مکان های فرهنگی و اجتماعی بسیاری تبدیل شده اند

اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه سلام عموم آذربایجان شرقی نیز در ابتدای این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه سلام استاندار استان اهمیت و ضرورت توسعه کتابخوانی و کتابخوانی را مورد بحث و بررسی قرار داد و گفت: در سال های اخیر نگاه کتابخانه های عمومی به جایگاه کتابخانه و نقش آن در فعالیت های فرهنگی دچار تحول ساختاری شده و کتابخانه ها فرهنگی فراوان شده اند. و مکان های ملاقات اجتماعی در این زمان.

بابایی در تشریح برخی از برنامه های این اداره کل در سال 1401 افزود: برنامه های فرهنگی هدفمند و سازماندهی شده زیادی در راستای توسعه فرهنگ عمومی یادگیری در استان برگزار شد و به منظور اطلاع رسانی به جامعه هدف نیازمندیم. حمایت و پشتیبانی جدی صدا و سیما. .

تشویق افراد به استفاده از منابع مکتوب و نانوشته کتابخانه سلام همگانی در راستای رشد علمی و فرهنگی جامعه، ترویج سنت کتابخانه سازی، ترویج فرهنگ کتابخوانی کودکان، آموزش روش ها و اصول خوب مطالعه در اقشار مختلف جامعه، آموزش خانواده ها برای تقویت عادت مطالعه، اهدای کتاب و جذب خیرین. به منظور گسترش کمی و کیفی منابع کتابخانه. سلام عمومی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.