چهل و سومین دادگستری الکترونیک گیلان در کلاچای راه اندازی شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، سید رحمان سیدزاده ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه دفتر خدمات الکترونیک دفتر قضایی کلاچای اظهار داشت: این چهل و سومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی گیلان است که در شهرستان کلاچای راه اندازی می شود.

وی با تاکید بر اینکه این دفاتر دروازه ورود دستگاه قضایی یکی از خدمات قوه قضائیه است، گفت: تکریم ارباب رجوع، تسریع در ارائه خدمات و کاهش اطاله دادرسی، مراجعات و هزینه های پرسنلی از جمله مزایای این دفاتر است. .

وی با بیان اینکه قرار است دفاتر الکترونیکی دادگاه در مرحله اول به استعلامات قانونی رسیدگی کنند، تصریح کرد: رسیدگی به دعاوی هیأت های حل اختلاف، اظهارنامه، طرح شکایت و تنظیم لوایح در مراحل بعدی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی واگذار می شود.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ها کودک نوپا قوه قضائیه گفت: اکنون مردم می توانند بدون مراجعه به مراجع قضایی در این دفاتر شکایت خود را مطرح کنند.

وی با اشاره به سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز وظیفه ثبت نام اتباع در سامانه ابلاغ الکترونیک را بر عهده دارند و از طریق این سامانه افراد به صورت غیرحضوری و طی مراحل قانونی ابلاغ دریافت می کنند. آنها توسط خودشان قرار می گیرند.

سیدزاده بر احترام مراجعین به دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: دفاتر خدمات قضایی با نهایت صبر و شکیبایی و برخورد محترمانه با مراجعین خدمات قضایی را به نحو مطلوب و شایسته به مردم ارائه می کنند.

حجت الاسلام مرتضی رضازاده امام جمعه کلاچای در این مراسم خواستار راه اندازی این دفاتر مطابق با جهاد تباین شد و گفت: این گونه اقدامات می تواند روند کار را تسهیل و تسریع بخشد.

محمد جنت رستمی دادستان انقلاب اسلامی رودسر در این مراسم گفت: امیدواریم راه اندازی این دفاتر بتواند کمک شایانی به رفع مشکلات مردم در حوزه قضایی داشته باشد.