برنامه های دهه فجر با شعار 44 سال افتخار ایران اجرا می شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری رئیس کمیته کودک و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی با محوریت اعلام جزئیات برنامه های این کمیته پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۵ بهمن ماه در این نشست برگزار شد. اتاق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

وی با اشاره به آغاز برنامه های ستاد دهه فجر کمیته کودک و نوجوان انقلاب اسلامی گفت: این کمیته از ابتدای ایجاد دهه فجر با حضور نهادها، سازمان ها و تشکل های مردمی کار خود را آغاز کرد. . ستاد دهه انقلاب اسلامی. از ابتدا هدف ما این بود که فعالیت هایی با خلاقیت خاصی داشته باشیم، به همین منظور برنامه هایی در دو بخش برای کودکان و نوجوانان طراحی شد و در این راستا جلسات متعددی با حضور نمایندگان و نهادهای ذیربط برگزار شد.

وی افزود: یکی از ابتکاراتی که در این دوره برنامه در نظر گرفتیم این بود که به برنامه ها وابسته نبودیم بلکه از ظرفیت ها و تشکل های مردمی استفاده کردیم و به استان ها ابلاغ کردیم. در این راستا کمیته های کودک و نوجوان در 31 استان کشور با حضور نهادهای مردمی و نهادهای استانی ذیربط تشکیل شده است. همچنین کاملاً طبیعی است که اوج برنامه های کمیته کودک و نوجوان شرکت در راهپیمایی 22 بهمن باشد.

کودکان و نوجوانان کارگردان برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی هستند

رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: رویکرد برنامه های ما این است که کودکان و نوجوانان مجری برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی باشند و خود برنامه ها را اجرا کنند تا از اجرای کلیشه ای جلوگیری شود. برنامه ها. در این راستا سعی خواهیم کرد از ابزارهای هنری استفاده کنیم زیرا ابزار هنری یکی از موثرترین برنامه ها برای کودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیینی گفت: جهاد تبیینی سرلوحه فعالیت های ما در حوزه کودک و نوجوان با روش های هنری است. همچنین سعی خواهیم کرد گزارش محوری را وارد برنامه های دهه فجر کنیم و به سمت برنامه های تبیینی و تشریحی حرکت کنیم و دستاوردهای نظام در 44 سال گذشته را هنرمندانه برای فرزندان این مرز و بوم و این مرز و بوم تبیین کنیم. البته ایجاد فضای شادی آور یکی از سیاست ها و راهکارهای ما بوده است.

سهلیگی بیان کرد: بیعت با آرمان های رهبری به صورت نمادین با حضور کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان در روزهای آینده از برنامه های ماست. ضمناً در این مدت با هماهنگی شورای سیاستگذاری امام جمعه از فضای نماز جمعه و محیط اطراف آن استفاده و غرفه هایی برای کودکان و نوجوانان در این محیط برپا خواهیم کرد. البته مدتی است که این کار را در تهران انجام می دهیم، اما در دهه فجر در سطح کشور و سراسر کشور این کار را انجام خواهیم داد.

وی افزود: جلسات مختلفی را برای مربیان خود با موضوعات فرهنگی، سیاسی و فضای مجازی آغاز کرده ایم که آموخته های خود را به کودکان و نوجوانان منتقل می کنند و اولویت دادن به کتاب برای کودکان و نوجوانان در مناطق عشایری، روستایی، کم برخوردار است. ، حاشیه شهرها و مراکز شهرها، برگزاری مسابقات ادبی و هنری و دعوت به شاعران و نویسندگان در حوزه کودکی و نوجوانی و ظرفیت های کرامت، حضور گاری های سیار در استان ها برای برپایی جشن های مختلف. در قالب قصه گویی، نمایش، تئاتر و جنگ های شاد در برنامه دهه فجر است. علاوه بر این اوج فعالیت های ما در دهه فجر پیاده روی 22 بهمن است.

برنامه های استانی در ایام دهه فجر بسته به شرایط محیطی و فرهنگی اجرا می شود

رئیس کمیته کودک و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: فعالیت ها به تفکیک هر استان و با توجه به شرایط محیطی و فرهنگی برنامه ویژه استان اجرا می شود. همچنین از برنامه های ابلاغی به استان ها پرهیز کردیم و اجرای برنامه ها را به استان ها واگذار کردیم. همچنین از آنجایی که هر سازمانی حامی برنامه ای شده است، دفتر ملی آموزش و پرورش کودک فراخوان نقاشی «خانواده من» را در دستور کار قرار داده و یا حتی مؤسسه فرهنگی منادی تربیت طرح پس انداز کتاب را اجرا می کند. در این راستا محصولات فرهنگی و هنری با تخفیف 25 تا 35 درصد پرداخت خواهد شد. انتشارات مدرسه نیز با ارائه و فروش مجموعه کتاب های تاریخ پهلوی و نمایش تحولات نظامی جمهوری اسلامی در سراسر کشور، طرح «پشت سر، روبرو» را اجرا خواهد کرد. کمیته امداد اجرای صوتی و تصویری سرود را با عنوان سرود پرچم افتخار در برنامه های خود ارائه می کند. در واقع ما در برنامه های خود به کلیدواژه های جمهوری اسلامی و پرچم توجه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اوج برنامه «تاریخ» در دهه فجر است و همه نهادهای ذیربط در اجرای این رویداد حضور دارند. همچنین برگزاری اشعار آیینی با حضور مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دبستان ها و آموزشگاه ها در قالب قصه از برنامه های ما در ایام دهه مبارک فجر است.

عضویت رایگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دهه فجر

شلگتی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایام دهه فجر در بیش از 1000 مرکز پذیرای کودکان و نوجوانان خواهد بود و به همین مناسبت به مدت یک سال عضویت رایگان خواهیم داشت. همچنین بیش از 60 نوع فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی مختص تاریخ انقلاب و تحولات آن در نظر گرفتیم که البته خود کودکان و نوجوانان انیماتور برنامه ها هستند و مربیان در این برنامه ها نقش اول را دارند. .

وی افزود: در استان فارس مرکز پویانمایی شماره 2 را افتتاح می کنیم و در دهه فجر انیمیشن تولید و منتشر می کنیم. در استان کردستان مسابقه نقاشی “ایران من، پرچم زیبای کشورم” برگزار می شود. همچنین کتاب های الکترونیکی آثار ادبی و هنری در استان کرمان تولید می شود. در استان کهکیلویه و بویراحمد شاهد تلاوت با عنوان «فرزندان حاج قاسم» در ایام دهه فجر هستیم.

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: اردوهای پیشرفت موضوعی است که رئیس جمهور مد نظر دارد و این موضوع را در قالب های مختلف برای کودکان و نوجوانان در کانون ها فراهم کرده ایم که مایه عظمت و عظمت است. شکوه انقلاب اسلامی را در نظم خاص خود قرار داده ایم.» . همچنین در اجرای برنامه ها به والدین کودکان و نوجوانان توجه ویژه ای داشته ایم و مشارکت والدین به ویژه مادران در دهه مبارک فجر از برنامه های اصلی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در خصوص پرچم جمهوری اسلامی از کودکان و نوجوانان خواستیم در این راستا نقاشی کنند و در روز راهپیمایی با حضور در کیوسک ها سازه های دست ساز کرامت را مطابق با پیروزی انقلاب اسلامی به متولیان امر تقدیم کنند. همچنین غرفه هایی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور برپا شد. مینی بوس ها، اتوبوس ها و گاری های سیار در این مسیر به کودکان و نوجوانان خدمات رسانی می کنند.

شملیگی گفت: اهدای کتاب و برگزاری برنامه های سرگرمی و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان در راهپیمایی 22 بهمن، برگزاری برنامه های متنوع در مهدهای کودک با توجه به شرایط روحی و روانی کودکان و نوجوانان، آغاز چاپ سه میلیون کودک فجر. کتاب، اهدای کتاب رایگان در ایام دهه فجر، حضور کودکان و نوجوانان در منازل شهدای رحمت، قصه گویی هنرمندانه توسط قصه گوها برای کودکان و نوجوانان، اجرای نمایش های طنز بخشی از آی تی. برنامه ها.

اجرای طرح کانون – مدرسه همزمان با آغاز دهه فجر

وی ادامه داد: طرح مرکز- مدرسه که پروتکل آن حدود یک ماه پیش با حضور چهار معاون آموزشی، پژوهشی، آموزشی و ابتدایی امضا شد، بلافاصله پس از پایان امتحانات مدارس طی چند روز آینده اجرایی می شود. همزمان با آغاز دهه فجر همچنین 1000 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه های فرهنگی، ادبی و هنری را در مدارس پوشش خواهند داد. همچنین در ابتدا هشت میلیون دانش آموز در مقطع ابتدایی مشمول این طرح می شوند.

رئیس کمیته کودک و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: همزمان با دهه مبارک فجر به میلاد حضرت علی (ع) نزدیک می شویم و در این فرصت ویژه برنامه هایی را اجرا خواهیم کرد. همچنین در این راستا اعتکاف جوانان نیز در نظر گرفته شده است. همچنین قرار است نمایشگاه های مختلف توجیهی (نقاشی و کارتون برای کودکان و کتاب برای نوجوانان به روش های مختلف) برگزار شود.

وی افزود: روایت پیشرفت دستاوردهای انقلاب و پروژه های انقلاب به صورت هنرمندانه در دستور کار برنامه های ستاد دهه فجر قرار گرفته است. همچنین در ایام دهه فجر مهرواره های مختلفی با عنوان پرنده امید در تهران و استان ها خواهیم داشت.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دو فیلم در جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

شاهلیگی با اشاره به اردوی پیشرفت گفت: اردوی پیشرفت به یک گفتمان تبدیل شده است و اگر قصد داریم پیشرفت جمهوری اسلامی را به کودکان و نوجوانان نشان دهیم باید از هواپیمای قصه گویی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای کودکان با نیازهای ویژه مانند کودکان کار، کودکان بدسرپرست و بدسرپرست فضای شادی را با برنامه های هنری با توجه به شرایط آنها ایجاد خواهیم کرد. همچنین در ایام دهه فجر بیش از دو میلیون جلد کتاب به کودکان و نوجوانان اهدا می کنیم و علاوه بر آن سه میلیون جلد کتاب نیز در این ایام منتشر می شود.

رئیس کمیته کودک و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: در این ایام از جشنواره فیلم فجر دو فیلم به جشنواره ارسال کرده ایم.