دادستان آمریکا: به زودی اتهامات جنایی علیه ترامپ مطرح می شود – اخبار آمریکا – بین الملل تسنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، فانی ویلیس، دادستان ایالت جورجیا، آخرین گزارش هیئت منصفه بزرگ درباره پرونده کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2020 را منتشر کرد و گفت که تصمیم گیری درباره اتهامات جنایی علیه ترامپ در این پرونده قریب الوقوع است. مطمئنا.

وی از قاضی عالی این منطقه خواست فعلاً این گزارش را محرمانه نگه دارد و هشدار داد که انتشار این گزارش موجب تضییع حقوق سایر متهمان پرونده برای بهره مندی از دادرسی عادلانه می شود.

بر اساس این گزارش، اتهامات جنایی علیه ترامپ، او را به اولین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده تبدیل می‌کند که تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد و کمپین او ممکن است ماه‌ها پس از اعلام رسمی نامزدی در انتخابات 2024 منحل شود.

در این میان اعضای هیئت منصفه متن دقیق این گزارش و محتوای دقیق اتهامات ترامپ را منتشر نکرده اند، اما شبکه های اجتماعی معتقدند بخشی از این گزارش به دلیل جهانی بودن انتشار آن در جامعه باید منتشر شود.

بر اساس این گزارش، بخشی از تحقیقات بر روی تماس های تلفنی ترامپ با وزیر کشور جورجیا متمرکز شده است که در آن ترامپ از او خواسته است تا آرای کافی برای تغییر نتایج انتخابات در آن ایالت به نفع جمهوری خواهان به دست آورد. 2020، پیدا کنید. طی چند روز پس از آن تماس ها، حامیان ترامپ تلاش کردند تا با هجوم به کاپیتول، نتیجه انتخابات را به نفع او تغییر دهند.

دونالد ترامپ پس از اعلام این خبر در شبکه اجتماعی Truth Social از این تماس های تلفنی دفاع کرد و بار دیگر مدعی شد که انتخابات در ایالت جورجیا ربوده شده است.

پس از این حمله، تحقیقات گسترده ای درباره دونالد ترامپ آغاز شد و این تحقیقات همچنان ادامه دارد. کمیته موسوم به کمیته 6 ژانویه نیز تشکیل شد و جلسات متعددی با حضور ترامپ و سایر دست اندرکاران این حمله برگزار شد. در حال حاضر وزارت دادگستری آمریکا مسئولیت بررسی این موضوع را بر عهده دارد.

دونالد ترامپ بارها این تحقیقات و جلسات متعدد استماع را نادیده گرفته و آنها را سخره‌آمیز عدالت می‌داند. در 15 نوامبر 2022، یک هفته پس از انتخابات میان دوره ای، دونالد ترامپ از ویلای شخصی خود در فلوریدا به خبرنگاران اعلام کرد که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری بعدی شرکت کند..

پس از هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، دادستان های ایالات متحده علیه 950 نفر شکایت کیفری ارائه کردند. در جریان این حمله 4 نفر کشته و 5 افسر پلیس نیز جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که دیروز 4 نفر دیگر از اعضای الف گروه راست افراطی به اتهام توطئه برای تحریک حامیان دونالد ترامپ برای حمله به کنگره در ژانویه 2021 محکوم شد..

اتهام توطئه فتنه انگیزی که برای این افراد تعیین شده، قانونی است که توطئه برای سرنگونی و نابودی دولت را ممنوع می کند و می تواند تا 20 سال حبس داشته باشد..

با این حال کمپین تبلیغاتیدونالد ترامپ اعلام کرده است که اولین گردهمایی انتخاباتی سال 2024 خود را در 28 ژانویه در کارولینای جنوبی برگزار خواهد کرد..

باید بگویم وزارت دادگستری در حال رسیدگی به دو پرونده قضایی علیه ترامپ است، یعنی کشف صدها سند طبقه بندی شده و حساس دولتی در عمارت مارالاگو و پرونده فرار مالیاتی سازمان او..

انتهای پیام/