تولید دارایی باید در اولویت راه آهن قرار گیرد – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مجمع عمومی سازمان تملک دارایی های ثابت با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و دکتر سیدمیاد صالحی معاون وزیر و مدیر عامل راه آهن برگزار شد. طرح های سال 1400 راه آهن در 3 بهمن 1401 در ساختمان شهدایی برگزار شد. راه آهن اتفاق افتاد.

در این مجمع اعضای هیئت مدیره راه آهن، مسئول امور مونتاژ و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی و همچنین بازرسان، حسابرسان و نمایندگان سازمان حضور داشتند. برنامه و بودجه و گزارش مجمع برای اعضای حاضر قرائت شد که پس از بحث و بررسی و بررسی به اتفاق آرا تصویب شد.

بذرپاش در این یادداشت ضمن تبریک حلول ماه رجب به مردم به‌ویژه خانواده بزرگ راه‌آهن گفت: بسیاری از زحمات راه‌آهن‌ها دیده نمی‌شود. اما وقتی حادثه ای رخ می دهد، آن حادثه مهم می شود.

وی با تشکر از کارکنان راه آهن که تحت هر شرایطی از جمله حوادث اخیر تلاش کرده اند تا مردم عزیز سریعتر و سالمتر و با ایمنی بهتر و در زمان مناسب به مقصد برسند. خانم هایی که در طول سال درست می کنند.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه مجموعه راه آهن یک دستگاه اجرایی مهم است و با انباشت مشکلات سال های اخیر در ساخت و نگهداری خطوط پارک راه آهن و مشکلاتی از جمله منابع مالی مواجه است، گفت: راه آهن باید راه حل های کوتاه مدت برای حل این مشکل ارائه دهد. مشکلاتی دارد

بذرپاش ضمن تاکید بر لزوم ایجاد ابتکارات فراتر از منابع عمومی خاطرنشان کرد: تولید دارایی باید اولویت اصلی راه آهن باشد تا بتوان منابع مالی دیگری غیر از منابع سنتی ایجاد کرد.

وزیر راه و شهرسازی خواستار تقویت ابزارهای مالی شرکت راه آهن شد و خاطرنشان کرد: در حوزه مالی از اهرم های جدید و متنوعی که وجود دارد استفاده کنید.

صالحی مدیرعامل راه آهن نیز ضمن تشکر از وقت گذاشتن وزیر محترم راه و شهرسازی در این دیدار، به تشریح مسائل کلان به جا مانده از گذشته از جمله بدهی ها و عدم جبران چند هزار میلیارد تومانی، کمبود جدی منابع پرداخت. و هزینه های شرکت راه آهن. ، عدم تخصیص اعتبارات مصوب و قانونی به شرکت راه آهن از سوی سازمان برنامه و بودجه و غیره.

گفتنی است بلافاصله پس از پایان جلسه مجمع، هیئت مدیره و معاونان راه آهن تشکیل جلسه دادند. مدیرعامل راه آهن در این جلسه با تاکید بر رسیدگی فوری به تمامی نکات و دستورات وزیر محترم راه و شهرسازی، مقرر شد طرح تحول و ابتکاری با هدف جهش در حوزه حمل و نقل ریلی انجام شود. به فوریت توسعه و به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارائه شد.