میدان تولید و بازی دیجیتال بر روی سهام هسته ای نشسته است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری سازمان فضای مجازی بسیج با عنوان «مرحله پایانی چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال در کشور» صبح امروز چهارشنبه ۵ بهمن ماه برگزار شد.

مسلم معین رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در این نشست گفت: سازمان فضای مجازی بسیج زیر نظر سازمان بسیج مصطفین به عنوان پرمخاطب ترین تشکل در دنیا فعالیت می کند و بر همین اساس عمده کار ویژه خود را در حوزه متمرکز کرده است. فضای سایبری برای محبوبیت بیشتر رویدادها.

وی افزود: این رویداد و اتفاقات قبل از آن یکی از اقدامات اصلی این سازمان برای ایجاد هم افزایی شبکه مردمی فعال و سازنده در این زمینه است و پیگیری نهضت سواد رسانه ای در کشور» وی افزود. که مسئولیت کل کشور را بر عهده دارد و رسالت ارتقای سواد رسانه ای در بین مردم را بر عهده دارد.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه حوزه تولید دیجیتال، نرم افزار و بازی های موبایلی از رویدادهای محوری فضای مجازی است، گفت: این سازمان در حوزه خدمات و خدمات مبتنی بر فضای مجازی، خدمات ارائه می کند. همچنین در زمینه ایجاد نهضت تولیدی. محتوا فعال است و تمامی اهداف قلمرو در فضای مجازی دنبال می شود که برخی از تولیدات آن عمومی و برخی دیگر خصوصی هستند.

معین گفت: این رویداد در محور حرکت تولید محتوا انجام می شود و در حوزه تولیدات تخصصی قرار می گیرد. این رویداد حدود چهار سال است که در حال برگزاری است.

وی با تاکید بر اینکه این رویداد در سه سطح برگزار می شود، افزود: این رویداد در سه سطح به صورت گسترده در سراسر کشور با فراخوان و شناسایی تیم های متخصص در زمینه تولید محتوای دیجیتال برگزار می شود که در آن افراد در مسابقه شهرستانی شرکت خواهند کرد. شرکت در 48 ساعت و دسترسی بهترین ها به مرحله استانی.

سازمان فضای مجازی بسیج گفت: برای چهارمین سال متوالی مرحله استانی این رویداد در آبان ماه در آمسان برگزار شد و هم اکنون مرحله پایانی آن نیز روی صحنه می رود. موضوعات به مدت 48 ساعت

معین اضافه کرد: با توجه به گستردگی این رویداد، این رویداد را بزرگترین رویداد تولید محتوا می دانیم چرا که در مرحله استانی 1000 تیم با 4100 شرکت کننده حضور دارند که نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه تعداد بانوان شرکت کننده در این رویداد 35 درصد افزایش یافته است، گفت: 562 نفر در سرویس سرگرمی، 228 نفر در سرویس نرم افزار تلفن همراه و 135 نفر در سرویس بازی تلفن همراه شرکت کردند. 2500 شرکت کننده مرد و 1500 شرکت کننده زن در مرحله استانی و در رده سنی جوانان و جوانان حضور داشتند.

رئیس بسیج سازمان فضای مجازی افزود: 118 تیم منتخب و 600 تیم شرکت کننده از 18 تا 22 بهمن ماه در سالن ویژه رویداد تولید محتوای لانه جاسوسی حضور خواهند داشت که از این تعداد 41 تیم در بخش تولید محتوا حضور خواهند داشت.انیمیشن، 28 تیم در بخش تولید: توسعه دهندگان بازی های موبایل و 37 تیم توسعه دهنده نرم افزار موبایل.

وی با اشاره به اینکه مدت زمان برگزاری این رویداد به 72 ساعت افزایش یافته است، گفت: برای اعضای شرکت کننده در این رویداد قبل از شروع کارگاه آموزشی برگزار می شود و پس از این رویداد، حامیان و سرمایه گذاران در حوزه بازی. همچنین با این افراد ملاقات کنید که آنها را به فضای کسب و کار دعوت می کنند.

معین افزود: سازمان فضای مجازی برای حمایت از این افراد و اتصال آنها به مجموعه هایی که بتوانند از ظرفیت آنها استفاده کنند، تلاش می کند. علاوه بر این، چندین محصول سال گذشته از جمله بازی و انیمیشن در افتتاحیه این رویداد رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: این رویداد به اختتامیه بزرگ تبدیل شده است و پس از اتمام آن در 12 بهمن ماه در سالن پنج آذر سازمان بسیج مستضعفان با حضور بیش از هزار نفر از فعالان مجازی تجلیل می شود. ، از برترین های این رویداد و همچنین چهره سال تجلیل می شود، فضای مجازی نیز راه اندازی شده است.

وی درباره ویژگی های انتخاب چهره فضای مجازی افزود: چهره فضای مجازی با توجه به میزان تاثیرگذاری فرد در فضای مجازی و با چند روش رای گیری نخبگان فضای مجازی و با اطلاعیه انتخاب می شود. هیئت علمی این رویداد