تشکیل کمیته کارشناسی معادن عمبران – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، سید حمید عاملی صبح چهارشنبه در جلسه شورای معادن استان اردبیل اظهار داشت: جلوگیری از آسیب دیدگی افراد در حین اکتشاف معادن بسیار مهم است و در انتشار پژوهش باید این سوال در دستور کار قرار گیرد. اجازه می دهد.

وی با اشاره به تاکید نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: انتظار افکار عمومی در خصوص مشکلات معادن کهربا بررسی کارشناسی است و در این راستا حکم صادر می کنیم. به منظور تشکیل کمیته ای متشکل از کارشناسان و بررسی پروانه معادن این منطقه.

استاندار اردبیل گفت: لازم است نتایج این بررسی ها و رفع مشکلات موجود به مردم اطلاع رسانی شود تا ابهامی در این زمینه بین افکار عمومی و آحاد جامعه ایجاد نشود.

عاملی گفت: توجه به رعایت حقوق قانونی مردم و جلوگیری از آسیب های عمومی در اولویت اقدامات مربوط به اکتشاف معدن در استان اردبیل است.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به تقدم قانون در تمامی اقدامات، در صورت بروز مشکل برای مردم در حین اکتشاف معدنی، از اکتشاف جلوگیری می شود.

عاملی بیان کرد: نیاز است که موضوعات اکتشاف معدن به طور کامل مورد توجه متقاضیان قرار گیرد و در صورت عدم وجود مشکل، مانعی برای اجرا وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعه گذشته آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه خود صدور 17 پروانه اکتشاف معدن برای عنبران نمین را فاجعه زیست محیطی دانست و خواستار ورود جدی دادستان استان به این پرونده شد.

امام جمعه اردبیل در بخشی از خطبه های خود با هشدار به دست اندرکاران صدور این مجوزها اعلام کرد: هرگونه اتلاف منابع، دستکاری غیر علمی در طبیعت و باز گذاشتن دست سودجویان برای تخریب طبیعت گناه کبیره و بزرگترین اتلاف انسان است. حقوق.

عاملی همچنین خواستار محاکمه مسئولانی که در صدور مجوزهای معدنی مرتکب اشتباه شده اند، شد و اعلام کرد; با هر گونه اخلال در این زمینه و اختلالاتی که تعادل محیط زیست و امنیت غذایی جمعیت ها را بر هم بزند برخورد می شود.