مخاطبانی که سالن اصلی را ترک کردند/ نوزادان مخاطبان «تالار وحدت»! – خبرگزاری مهر امور روز ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سه شنبه 4 بهمن و چهارمین روز از چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نمایش های مختلفی روی صحنه رفت.

حضار سالن را ترک کردند

در چهارمین روز جشنواره، تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان نمایش «داستان رقت انگیز ظهور یک شرور به کارگردانی سر پرسی لورن و شرکا» به نویسندگی و کارگردانی غلامحسین دولت آبادی بود. اولین اجرای این نمایش با حضور حدود 150 تا 160 تماشاگر برگزار شد، اما به دلایل مختلف از جمله نشنیدن دیالوگ های نمایش، تماشاگران در حین اجرا و در فاصله 5 دقیقه ای وسط سالن سالن را ترک کردند. تعداد تماشاگران داخل سالن حدود 60 تا 70 نفر بود.

حرکات عجیب تصویربردار شبکه تلویزیونی

در اجرای برنامه «ماجرای اسفناک…» حضور تصویربردار شبکه تلویزیونی العالم شرایط متفاوتی را برای مخاطبان حاضر در اتاق ایجاد کرد. این فیلمبردار که در حین اجرا در قسمت های مختلف سالن اصلی تردد و فیلمبرداری می کرد، گاهی با روشن کردن نورافکن دوربین شروع به فیلمبرداری از تماشاگران می کرد.

این روند با واکنش مسئولان سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر مواجه شد اما تاثیری بر عملکرد تصویربردار تلویزیون شبکه نداشت.

اجرای خیابانی مخاطب خود را پیدا کرده است

نمایش های خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین المللی که در منطقه رودکی برگزار شد و نتوانست در فضای اطراف تئاتر شهر اجرا شود، پس از اولین روزهای جشنواره به تدریج مخاطبان خود را پیدا کرد.

در چهارمین روز جشنواره، به ویژه نمایش هایی که بعد از ساعت 16 پخش می شد، مخاطبان بیشتری داشت.

تالار وحدت و حضور مخاطبان کودک، نوجوان و جوان

نمایش «ایرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا صابری مشهدی در چهارمین روز از چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به روی صحنه رفت. شیما قاسمی پور نماینده مریوان و سروآباد در مجلس، سید محمد هاشمی معاون امور استان ها و مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری دستیار هنری وزیر ارشاد، کاظم نظری مدیرکل نمایش حوزه هنری، محمدحسین نیرومند مشاور وزیر ارشاد، مرتضی سعیدی مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) و حجت الاسلام محمدجواد قاسم پور قائم مقام مدیرکل بنیاد امام رضا(ع) حضور داشتند. در میان مهمانان این برنامه

تالار وحدت در اولین شب اجرای «ایرانی» پذیرای خیل عظیم تماشاگران بود.

کودکان و نوجوانان حاضر در اتاق با تنقلات مختلف به همراه خانواده در اتاق وحدت شرکت کردند!

در عکس درج شده در کنار این گزارش که با لوگوی رسمی جشنواره رسانه منتشر شده است، حضور کودکان در اتاق تالار وحدت را می بینیم.

نکته قابل توجه دیگر این بود که اکثر تماشاگران سالن وحدت شماره صندلی نداشتند زیرا مدیران سالن از مردم خواستند که صندلی های خالی کنار خود را پر کنند تا سایر حضار بتوانند روی صندلی های نزدیک ردیف های مختلف بنشینند. .

همچنین گروه های تئاتر «تلقرهما» و «امل» از عراق و برخی از گروه های نمایشی شرکت کننده در جشنواره چهل و یکم از مخاطبان نمایش «ایرانی» بودند.