سامانه معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی راه اندازی شد – اخبار سینما و تئاتر – اخبار فرهنگی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مراسم رونمایی از سامانه معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی روز گذشته (4 بهمن) با حضور رئیس سازمان سینمایی و جمعی از مدیران و دستیاران این سازمان برگزار شد. .

محمد خزاعی در این مراسم با اشاره به لزوم بهره مندی از سامانه های مرجع در حوزه های عمده سینما، گفت: راه اندازی این گونه سامانه ها می تواند منبعی غنی، مؤثر، به روز و در دسترس برای عموم مردم باشد. پژوهشگران حوزه سینما که در نهایت منجر به رشد، ارتقا و ارتقای سینما می شود.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه این سامانه می تواند به معرفی و شناخت هر چه بیشتر جنبه های مختلف سینما از جمله شهرهای سینمایی کمک کند، گفت: اینگونه سامانه ها باید به مرجعی قابل اعتماد تبدیل شوند تا حوزه های مختلف سینما را بشناسیم و بهتر بشناسیم. فیلمسازی

قدیر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات فیلم نیز با تاکید بر اهمیت این سامانه برای خانواده فیلم و علاقه مندان به این حوزه گفت: بزرگترین ویژگی این سامانه معرفی مدارس دارای مجوز است و اکنون خانواده ها می توانند مراجعه کنند. این سیستم را به آموزشگاه های فیلم دارای مجوز ارسال کنید یا مطمئن شوید که آموزشگاه های فیلم رایگان مجوز ندارند.

وی افزود: این سامانه جدید متشکل از بخش‌های مختلف از جمله پایگاه‌های اطلاعاتی است و با رویکرد «کاربرمحور» و «داده‌محور» شروع به کار کرده است.

آشنا ادامه داد: در بانک پژوهش تمامی تحقیقات انجام شده در سازمان سینمایی از سال 1394 بارگیری شده و امکان استفاده دائمی و رایگان از آن به تمامی پژوهشگران حوزه های مرتبط با سینما ارائه شده است. ضمناً عنوان «بانک پژوهشگران» شامل رزومه و تحقیقات انجام شده توسط محققان در این زمینه است و اطلاعات مربوط به آن برای متقاضیان نمایش داده می شود.

معاون توسعه فناوری و مطالعات فیلم ادامه داد: ارائه آمار فروش فیلم های کشور در مقاطع زمانی مختلف از دیگر قسمت های این سامانه است که با اطلاعات به روز شده و قابل مشاوره و استفاده در ارائه ماهانه، سالانه و ده ساله است. اطلاعات آمار.

لازم به ذکر است علیرضا اسماعیلی مدیرعامل سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت و فناوری سینمایی، سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مهدی آذرپندار مدیرعامل سینمای جوانان ایران و محمد حمیدی مقدم، مدیرعامل مرکز توسعه نیز در این مراسم حضور داشت.

انتهای پیام/