افتتاح و افتتاح 1033 پروژه عمرانی و اقتصادی در مینودشت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، تقی غزلسفلی ظهر چهارشنبه در نشست گروه مطبوعاتی دهه فجر گلستان اظهار داشت: در ایام الله دهه فجر امسال 88 طرح و پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 195 میلیارد تومان در شهرها و روستاها افتتاح و راه اندازی می شود. مینودشت در شرق گلستان. این تعداد 76 پروژه با اعتباری بالغ بر 66 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

فرماندار مینودشت گفت: 945 طرح اقتصادی و اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 162 میلیارد تومان در دهه فجر امسال در مینودشت به بهره برداری می رسد که زمینه اشتغال پایدار یک هزار و 850 نفر از مردم منطقه را فراهم می کند.

وی افزود: تعداد پروژه های افتتاح و راه اندازی شده در سال جاری در این شهرستان از نظر اعتباری 260 میلیارد تومان و از نظر تعداد 610 پروژه افزایش یافته است که نشان از توجه ویژه دولت سیزدهم به منطقه محروم مینودشت به شرق دارد. . استان گلستان

قزلصفلی با اشاره به ظرفیت های فراوان شهرستان مینودشت در زمینه کشاورزی و گردشگری گفت: از جمله مهمترین ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان کاشت درخت زیتون در حدود سه هزار هکتار از اراضی شیب دار است که از این میزان یک هزار و 100 هکتار است. هکتارها در شهرستان مینودشت تاکنون به بهره برداری رسیده است.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم با رسیدگی به مسائل زیست محیطی تونل معدنی تخت شماره هفت در این شهرستان بازگشایی شود و 200 فرصت شغلی جدید در این زمینه ایجاد شود.