انوشیروانی: با دیدن اردوی وزنه برداری آزادی گریه کردم/ مشکلی با کسی نداریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سجاد انوشیروانی در جلسه فدراسیون وزنه برداری و رونمایی از حامی مالی این فدراسیون گفت: این مراسم فرصتی است تا بدانیم به سمت کدام چشم انداز می خواهیم برویم. چگونه به آن رسیدیم و به کجا می خواهیم برویم. این رشته زندگی و عشق ماست و هیچ تلاشی برای افتخار به آن نمی کنیم. در حال حاضر آمار خوبی نداریم. متاسفانه اتفاقات بدی افتاد. من صریح صحبت می کنم. روز اول جایی را تصاحب کردیم که اتاق هایش غیرقابل سکونت بود. بازسازی کمپ را در اولویت قرار دادیم چون شرایط به گونه ای بود که بعد از بازدید اشکم ریخت. من در این اردو قهرمان جهان و المپیک شدم و شرایط خانه ام را می دانم. ما در این سال ها نتوانستیم از حقوق خود دفاع کنیم. ما باید با دویدن 24 ساعته به عقب برسیم.

وی ادامه داد: امتیاز وزنه برداری را جمع آوری کردیم و دست به دامان همه شدیم تا کشتی به گل نشسته را جابجا کنیم. برند وزنه برداری برند بزرگی است و باید به اندازه خودش جایگاهی داشته باشد. ما برای وزنه برداری با عشق کار می کنیم و شبانه روز تلاش خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: برای هر استان اعتبارات و کمک هزینه جداگانه دریافت می کنیم. مشکلات و معایب وزنه برداری را در 33 صفحه به نهاد ریاست جمهوری داده ایم. ما 3 درخواست داشتیم. ابتدا درخواست اعتبار جداگانه به استان ها به مبلغ 62 میلیارد دلار.

وی ادامه داد: اولین مصوبه اختصاص 7 میلیارد به استان ها به وزارت ورزش ابلاغ شده و طی روزهای آینده به 31 استان تخصیص می یابد. فقط برای تجهیز و تعمیر اماکن وزنه برداری می باشد. قسط دوم اسفند ماه پرداخت می شود. قدم بعدی سال آینده است، چه ما باشیم و چه نباشیم. در مجموع تا 2 میلیارد به استان ها اختصاص می یابد تا استان هایی که بار اصلی پرورش استعدادها را بر دوش دارند به جایگاه قابل قبولی دست یابند. به خصوص در حوزه تجهیزات، 15 سال است که استان ها تجهیز نشده اند.

انوشیروانی با اشاره به اضافه شدن کراس فیت بیان کرد: این رشته به وزنه برداری به دلیل ارتباط با وزنه برداری و درآمدزایی و استعدادیابی به وزنه برداری کمک می کند. برنامه ما حرکت به سمت آرمان گرایی و مدرنیزاسیون و خروج از حالت سنتی و راکد برای خودکفایی بیشتر است.

وی گفت: سال آینده برای وزنه برداری سال شلوغ و پرترافیک است. قهرمانی نوجوانان جهان، قهرمانی وزنه برداری آسیا که مرحله انتخابی المپیک است، بازی های آسیایی و… داریم که خیلی مهم هستند. با رشد و پیشرفت زنان، نباید جایگاه زنان را نادیده گرفت و همچنین باید برنامه مدونی برای آنها در نظر گرفته شود.

رئیس فدراسیون گفت در جلسه گذشته در اطراف شما ازدحام جمعیت بود اما الان خلوت شده است. باقری و برخی استان ها هم از مشغله عذرخواهی کردند. ما با هیچ کس مشکلی نداریم و برنامه این است که از همه توانایی ها استفاده کنیم زیرا همه آنها اکنون به ما کمک خواهند کرد.

انوشیروانی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای وفای به وعده ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که به همه آنها عمل کنیم. پیگیری هایی که انجام دادیم همه مستند است. مطمئن باشید برای بهتر شدن یک ثانیه وزنه زدن را از دست نمی دهیم. امروز یکی از آن وعده ها جذب حامی مالی بود که محقق شد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری درباره تحریم سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان گفت: این موضوع را محکوم می کنیم سجادی یکی از وزرای توانمند و پرکار ماست. قطعا با حضور ایشان گام هایی در جهت ارتقای وضعیت ورزش کشور برداشته شده است. او قهرمان ارزشمندی است و برای کمک به او از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

وی در خصوص اینکه یکی دو نفر در فدراسیون انصراف دادند، گفت: ما هیچ استعفای نداشتیم و نامه کتبی ندادند. در قسمت بانوان یک سری ایده و شاخص داشتیم و با آنها مشکل داشتیم. خانم کهرنگی زحمتکشی است اما در اجرای این ایده ها با فدراسیون با مشکل مواجه می شویم و در آینده نزدیک نایب رئیس جدیدی را معرفی خواهیم کرد.

ادامه بده…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید