تلاش آمریکا برای توسعه تسلیحات اولتراسونیک ما – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، معاون وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن تلاش خواهد کرد تا سلاح های مافوق صوت تولید کند، اما وارد مسابقه تسلیحاتی نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، کاتلین هیکس در کنفرانس امنیتی آسپن گفت: ما در مورد مسابقه تسلیحاتی صحبت نمی کنیم، بلکه درباره صنعت تسلیحات صحبت می کنیم، مانند کاری که سایر کشورها انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده سرمایه گذاری زیادی در توسعه سلاح های مافوق صوت انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که سیستم هایی دارد که نیازهای رزمی خود را برآورده می کند.

آمریکا توجه زیادی به موشک های مافوق صوت روسیه در اوکراین داشته است و معاون وزیر دفاع توضیح داد که استفاده روسیه از این تسلیحات عاملی است که اثرات متفاوتی در میدان نبرد ایجاد می کند.

در اوایل ماه گذشته، دریاسالار جانی ولف نیروی دریایی ایالات متحده تاکید کرد که این کشور باید به سرعت به روسیه در توسعه فناوری تسلیحات مافوق صوت بپیوندد.

او به سی ان ان گفت: پیش از این، ما هیچ انگیزه ای برای توسعه این فناوری و استفاده از آن در سیستم های تسلیحاتی نداشتیم. لازم نبود. ما اکنون نیاز فوری به تماس با روسیه در این زمینه احساس می کنیم.