حضور ایران در نمایشگاه های بیروت و استانبول – خبرگزاری مهر

خبرگزاری بیشتر _ گروه فرهنگ و ادب: این هفته در گزارش هفتگی به هفت خبر مهم در حوزه کتاب و ادبیات اشاره کردیم، اخباری از جمله حضور ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب بیروت استانبول و رونمایی از کتاب های تحت حمایت پروژه گرانت؛ از جمله اخباری که در این هفته منتشر شد. همچنین به امضای تفاهم نامه همکاری با کتابخانه ملی و سازمان اسناد و درگذشت یکی از شاعران اشاره کردیم.

دقیق این گزارش را در زیر بخوانید:

امضای تفاهم نامه بین کتابخانه ملی و شهرداری

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، شهرداری منطقه 21 تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تفاهم نامه همکاری برای بهبود شرایط حفظ و صیانت از هویت اسناد ملی کشور و ارتقای سطح بهینه امضا کردند. همکاری و هماهنگی بین آنها.

افتتاحیه نمایشگاه کتاب بیروت با حضور ایران

مراسم افتتاحیه شصت و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب بیروت روز شنبه 21 آذرماه با حضور نجیب میقاتی، نخست وزیر کنونی لبنان، تما سلام و فواد سینیوره، نخست وزیران سابق لبنان؛ سالوی سنوره، مدیر انجمن فرهنگی عرب؛ جمعی از مقامات لبنانی، شخصیت های فرهنگی و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

خانه کتاب و ادبیات ایران برای دومین بار در قالب غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با عرضه بیش از 500 عنوان کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب بیروت حضور دارد.

ارائه ۲۷۵ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب استانبول

سی و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول پس از سه سال وقفه با شعار «دنیای جادویی کتاب» با حضور ناشران ایرانی از 21 آذرماه آغاز به کار کرد.

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشور در این نمایشگاه بیش از 275 عنوان کتاب در موضوعات مختلف ارائه و عرضه می کند.

رونمایی از سه عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب بیروت

مراسم رونمایی از ترجمه عربی کتاب های «دائرةالمعارف شیعه»، «من اهل بیت» و سه کتاب «قرآن، کودک، سرگرمی» در غرفه جمهوری اسلامی ایران با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه جامع المعارف، مؤسسه کشافة المهدی و جمعی از بازدیدکنندگان شصت و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب بیروت برگزار شد.

دیدار رمضانی با رئیس نمایشگاه کتاب استانبول

در سومین روز از سی و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول، علی رمضانی، مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران با بوراک کیوراک، رئیس این نمایشگاه، اعضای اتحادیه ناشران کودک ترکیه و چند تن دیدار و گفتگو کرد. ناشران ترک

درگذشت شاعر برازجانی

جلال خسروی شاعر جنوب روز سه شنبه 15 آذر درگذشت. وی متولد 1341 و اهل برازجان بود و آثار زیادی در شعر سپید، پست مدرن و نیمایی داشت.

رونمایی از 15 پروژه سرمایه گذاری شده در نمایشگاه کتاب استانبول

مراسم رونمایی از 15 عنوان کتاب تحت حمایت این طرح شامل کتاب‌های «کوتی کوتی»، «پشت پنجره»، «سفید تنها بود»، «گربه و موش و بقیه دوستان»، «ماهی‌ها در بندر» “، “این ترزای، این ترزای” و “ریشه در خاک، شاخه در باد” توسط انتشارات Musimler توسط این پروژه در سی و نهمین نمایشگاه استانبول در سال 2022 پشتیبانی شد.