برخی شواهد حاکی از زنده بودن مسعود رجوی است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «تهران در تیرانا» خاطرات مسعود خدابنده از اعضای جداگانه سازمان منافقین و تیم حفاظت مسعود رجوی روز سه شنبه (۲۴ آذر) در دوازدهمین گردهمایی سومین دوره رونمایی شد. فصل سه شنبه ها توسط انتشارات شهید کاظمی.

در این برنامه که با استقبال مردم مواجه شد، ابراهیم خدابنده برادر نویسنده کتاب از اعضای جدا شده سازمان مجاهدین خلق، صفا الدین طبرائیان کارشناس تاریخ و نویسنده کتاب خوابگردها و محمد محمد جعفر بگلو نویسنده کتاب تهران در تیرانا به ایراد سخنرانی پرداخت.

ابراهیم خدابنده که سه دهه در سازمان مجاهدین خلق بود، با اشاره به ترورهای دهه 60 گفت: بعد از عملیات 16 تیر و 17 شهریور 60 مسعود رجوی در جلسات خصوصی می گفت ما کجا را باد دادیم. نتوانست نفوذ کند

وی که سال ها در مقر سازمان مجاهدین خلق (منافیقین) بود، ادامه داد: سازمان هر جا که می توانست بر آن تأثیر بگذارد (مانند بنی صدر و بیت آقای منتظری) و هر جا که نتوانست او را تحت تأثیر قرار دهد، این کار را انجام داد. ، در مورد حملات تروریستی (مانند دفتر حزب جمهوری خواه و دفتر نخست وزیری) اقدام کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسعود رجوی زنده است یا مرده، گفت: واقعیت این است که تاریخ انقضای رجوی تمام شده و تفاوت زیادی بین مرده و زنده بودن او وجود ندارد. اما از روی برخی شواهد می توانیم متوجه شویم که او زنده است و فکر می کنم هنوز زنده است.

این عضو جدا شده مجاهدین با اشاره به خطر فرقه رجوی گفت: عمر سازمان مجاهدین خلق هنوز تمام نشده و به فعالیت های تخریبی خود ادامه می دهد.

خدابند با اشاره به خیانت های منافقین به ملت ایران در دوران دفاع مقدس گفت: پدرم پس از خروج از سازمان از یک سو به من گفت: برای من تمام خیانت ها و جنایات مجاهدین خلق قابل هضم است. . اما من متوجه نمی شوم که چگونه سازمان حاضر به همکاری با دشمن متجاوز علیه مردم خود شد؟

وی افزود: خیانت در کشورهای غربی که خود را مهد دموکراسی می دانند بزرگترین جنایت است و فردی که به کشور خیانت کند مستحق اعدام است.

خدابنده با اشاره به فعالیت منافقین و تلاش های فرقه رجوی در جریان حوادث اخیر کشور گفت: در مسابقات تیم ملی در جام جهانی حریفان منتظر شکست تیم ملی بودند. یادم هست در جام جهانی 1998 فرانسه که ایران با آمریکا بازی می کرد، مسعود رجوی برای اعضا پیام داد و گفت هرگز نمی توانم به پیروزی تیم ایران راضی باشم. لذا اعلام کرد که اعضا به ورزشگاه رفته و از این فرصت برای ارتقاء سازمان و سرگرمی بازیکنان استفاده کنند.

اصولاً در فرقه رجوی به زنان پست و منصب می دادند

در ادامه، صفاالدین طبرائیان کارشناس تاریخ نیز در این مراسم گفت: به نظر می رسد که این گروه را منافق خطاب کنیم، زیرا آنها نفاق را کنار گذاشته و آشکارا به دشمنی با ملت ایران می پردازند.

این نویسنده و پژوهشگر تاریخی با اشاره به ازدواج مسعود رجوی و مریم عضدانلو گفت: همانطور که در کتاب تهران تا تیرانا آمده است ازدواج مریم و مسعود رجوی نه شرعی بوده و نه عرفی. مسعود رجوی به عمد یکی از اعضای عالی رتبه سازمان به نام مهدی ابریشمچی را مجبور به ترک همسرش مریم عضدانلو کرد تا مسعود با او ازدواج کند. مسعود برای تحقیر مهدی ابریشمچی دست به این اقدام زد.

وی ادامه داد: اصولاً در فرقه رجوی به زنان پست و منصب می دادند. حتی زنان به پست فرماندهی رسیده اند. مسعود رجوی زنان را می کشد تا مردان را تحقیر کند.

صداقت راوی یکی از ویژگی های کتاب «تهران در تیرانا» است.

محمد جعفربگلو دیگر سخنران این برنامه بود. نویسنده کتاب «تهران تا تیرانا» گفت: از سال 1377 مشغول جمع آوری خاطرات مسعود خدابنده بودم، در تدوین خاطرات چند عنصر را در نظر گرفتیم. ابتدا سعی کردیم مطالب جدید و تازه را بیان کنیم. ثانیاً ما به آنچه دیدیم تکیه کردیم نه آنچه شنیدیم. هدف ما این بود که مشاهدات مسعود خدابنده را وارد کتاب کنیم. نکته دیگری که برای ما بسیار مهم بود این بود که ضمن توجه به جزئیات، از بیان حاشیه های اضافی خودداری می کردیم تا کتاب بزرگ نشود.

این نویسنده ادامه داد: به نظر من یکی از ویژگی های مهم کتاب مختصر بودن آن است که خواندن آن را برای خواننده آسان می کند.

جعفر باغلو گفت: یکی دیگر از ویژگی های کتاب، صداقت راوی آن است. مثلاً در بخشی از کتاب راوی به نقد و سرزنش خود می پردازد. وقتی خواننده به این بخش از کتاب می رسد، متوجه می شود که راوی صادقانه صحبت کرده است.

«قرار سه شنبه» ویژه برنامه فرهنگی کتاب محوری است که هر هفته توسط انتشارات شهید کاظمی استان قم برگزار می شود که با استقبال اهالی فرهنگ و کتابخوانان مواجه شده است.

کتاب “تهران در تیرانا”; خاطرات مسعود خدابندا از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق و جوخه حفاظت مسعود رجوی به کوشش محمدجعفر باغلو توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.