تولید تراشه های آیفون و مک تایوانی در آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اگرچه کوک نحوه استفاده از این تراشه ها را فاش نکرد، اما انتظار می رود تراشه های 4 و 3 نانومتری در نسل بعدی آیفون ها، رایانه های مک و سایر محصولات کلیدی تولید شوند. ایالات متحده. خودش اپل در حال حاضر بزرگترین مشتری TSMC است.

شرکت‌های فناوری ایالات متحده می‌ترسند در صورت بروز اختلاف بین این کشور و چین بر سر تایوان، نتوانند به تراشه‌ها و نیمه‌هادی‌های تولید شده در تایوان دسترسی داشته باشند و بنابراین سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای تولید انواع سخت‌افزار در خاک آمریکا انجام داده‌اند.

انتظار می رود کارخانه فونیکس در سال 2024 تولید خود را آغاز کند. با توجه به افزایش تقاضا، کارخانه بعدی در سال 2026 راه اندازی خواهد شد. در مجموع، این دو کارخانه تقریباً 600000 ویفر چیپ در سال تولید خواهند کرد. این شرکت تایوانی با دریافت یارانه با استفاده از مزایای قانون علم و تراشه که برای تشویق تولید داخلی نیمه هادی ها در ایالات متحده تصویب شد، 40 میلیارد دلار برای راه اندازی کارخانه ها هزینه می کند.

اینتل همچنین در حال ساخت کارخانه هایی در آریزونا و اوهایو است. این شرکت قصد دارد یک کارخانه ریخته گری برای سایر شرکت هایی که به دنبال برون سپاری تولید تراشه هستند راه اندازی کند و برای ساخت قطعات برای اپل ابراز علاقه کرده است.